Určite ste postrehli informácie o tom, že s našou planétou sa niečo deje. V dôsledku globálneho otepľovania, ale najmä kvôli ľuďom, sú oceány plné plastov, zvieratá hynú a turistické pamiatky sa pomaly, ale isto ničia. A to len kvôli tomu, že neberieme ohľad na prírodu, ale len na seba. 

 

V priebehu desiatich rokov sa planéta výrazne zmenila, ale, bohužiaľ, k horšiemu. Dopad to malo aj na známe turistické destinácie, ktoré ročne navštevujú milióny cestovateľov. Pred pár rokmi vyzerali úplne odlišne než vyzerajú dnes. Napríklad Most umení v Paríži bol známy svojimi zámkami, ktoré pripevnili zaľúbené páry a verili, že ich láska vydrží naveky. Most vážil neuveriteľných 45 ton, hrozilo riziko poškodenia statiky, tak ho vláda vymenila za nový, kde je uzamykanie zakázané.

Zničené sú ale tiež pláže či oceány, kde sa nachádza množstvo odpadu, čím sú ohrozené aj živočíchy žijúce v týchto oblastiach. Poškodené sú aj prírodné pamiatky, ktoré vznikli zo skál a kvôli veľkému náporu návštevníkov sa rozpadli. Mali by sme sa trochu zamyslieť a zamedziť ďalšiemu poškodzovaniu obľúbených a pekných destinácií.

Pláž Maya Bay, Thajsko

Koral na Vianočnom ostrove, Austrália

Vodopád Guaíra, brazílsko-paraguajská hranica

Jaskyňa Altamira, Španielsko

Pohorie Chacaltaya, Bolívia

Jazero Poopó, Bolívia

Skala v tvare svadobnej torty, Austrália

Ostrovy Raja Ampat, Indonézia

Duckbill, Oregon

Most umení (Pont des Arts), Paríž

Zdroj/Foto: brightside.me