Filmy Sám doma (1990) a Sám doma 2: Stratený v New Yorku (1992) patria k najobľúbenejším vianočným klasikám. V televízii ich vidíme rok čo rok aj niekoľkokrát – a možno práve preto ich už sledujeme akosi automaticky, čo je škoda, pretože prichádzame o množstvo krásnych detailov. V článku vám prinášame niekoľko z nich!

Máte radi Kevina McCallistera? Niektorí sa len pravidelne usmievajú nad jeho odvážnymi vianočnými príhodami, na konci ktorých vždy nasleduje ponaučenie. Ďalší si kladú otázky typu “čo robil jeho otec, keď si mohol dovoliť obrovský dom na predmestí a zároveň vianočnú dovolenku pre celú početnú rodinu?”, iní zas počítajú, koľkokrát by v skutočnosti Harry s Marvom už boli na druhom svete, keby šlo o skutočný život. Všetci ale máme spoločné jedno – každý rok čakáme, kým sa Kevin opäť objaví na našich obrazovkách.

Ak navyše patríte k ľuďom, ktorí radi prichádzajú veciam na koreň, nasledujúcich desať detailov vám isto pohladí dušu!

1. Napadlo vás niekedy, prečo po nechutnej scéne s pizzami nasleduje dlhý záber na smetný kôš? Je v ňom Kevinova letenka!

2. Fakt, že sa vo filme Sám doma 2 objavil Donald Trump, nebol žiadna náhoda. Podnikateľ vlastnil hotel Plaza, v ktorom chceli filmári natáčať a Trump im dal povolenie len pod podmienkou, že sa vo filme objaví.

3. Marley sa objaví v kostole vo chvíli, keď v ňom hrá stará pieseň s názvom Dies Irae, ktorá hovorí o prichádzajúcej smrti. Potom, ako sa s ním Kevin porozpráva, sa pieseň zmení na novodobú Carol of The Bells, ktorá má síce rovnakú melódiu, je to však koleda. Symbolizuje to, že Kevin Marleyho zle odhadol a po rozhovore svoj názor naňho zmenil.

4. V deň, keď Kevinova rodina odletela bez neho na dovolenku, Kevin zrejme prestal veriť na Santu. Na stole totiž zostalo mlieko a sušienky, ktoré deti v Amerike tradične pripravujú pre svojho obdarovateľa a rodičia ich následne cez noc ukryjú.

5. Vo filme Sám doma 2 sa objavilo skryté logo filmovej spoločnosti Hudges Entertainment, ktoré bolo tvorené z hviezdy na stromčeku a dvoch okien na budove, čo boli ako jediné zažaté.

6. Zlodej Marv je ženatý! V scéne s pavúkom môžeme jasne vidieť obrúčku na jeho ruke.

7. Kevinovho uja Roba a tetu Georgettu, ktorí vlastnia dom v New Yorku, kde Kevin pripravil pasce, môžeme vo filme aj vidieť, hoci len na malú sekundu.

8. Titulný obrázok k filmu Sám doma je inšpirovaný slávnym dielom od Edvarda Muncha s názvom Výkrik.

9. Záber, kde Kevina takmer zrazí dodávka zlodejov, v skutočnosti vidíme prehrávaný spätne. Dokázať to môžeme vďaka dymu z výfuku, ktorý nejde von, ale “späť” do auta.

10. Pán Duncan nemohol holubičky, ktoré daroval Kevinovi, tak či tak predať. Jedna z nich mala odlomený konček z krídla.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Boredpanda.com | Foto: Boredpanda.com, Film Sám doma a Sám doma 2