Väčšina faktov človeka skrátka obohatí, existujú však aj také, z ktorých naskakuje husia koža. V tomto článku vám prinášame niekoľko z kategórie tých druhých – mnohé sú smutné, ďalšie nechutné a zvyšné jednoducho odporné. Ak si trúfate pokračovať v čítaní, vedzte, že keď sa raz tieto veci dozviete, už nikdy ich z hlavy nedostanete…

1: Papagáje si so svojím majiteľom utvárajú silné puto – neraz ho vnímajú ako svojho celoživotného partnera. Ak preto jeho majiteľ umrie alebo papagája niekomu daruje, zvieratko môže upadnúť do tak silnej depresie, až si vyšklbe perie alebo si ublíži.

2: Človek môže byť alergický na vlastnú krv. Znamená to, že jeho imunitný systém napáda vlastné červené krvinky. Dôsledkom je konštantné krvácanie, pocit chladu a neustály dojem, že sa dusíte.

3: Mŕtve telá na Mount Evereste šerpovia využívajú ako orientačné body.

4: Existuje typ insomnie (poruchy spánku), ktorá človeka zabije do roka od prepuknutia.

5: Psy majú radi pískajúce hračky preto, že im ich zvuk pripomína kvílenie koristi.

6: Chirurgovia v minulosti zvykli operovať deti bez anestézie, a to vrátane zákrokov na srdci. Táto prax vymrela až v 80. rokoch.

7: Vždy, keď vojdete na zapáchajúce verejné toalety, inhalujete miniatúrne čiastočky cudzích exkrementov.

8: Existuje fenomén zvaný „kamenné dieťa“. Dochádza k nemu vtedy, keď plod v maternici odumrie, no telo ho neabsorbuje – odumretý plod namiesto toho zvápenatie. Zaznamenaný je prípad, kedy v sebe žena nosila takto mumifikované, takmer plne vyvinuté dieťa 46 rokov a ani o tom netušila.

9: Mary Shelley, autorka Frankensteina, údajne prišla o panenstvo na hrobe svojej matky.

10: Každý týždeň skonzumujeme približne 5 gramov mikroplastov. To je ekvivalent celej bankomatovej karty.

11: Keďže oči a nos sú zvnútra spojené, krv pri krvácaní z nosa môže prejsť do slzných kanálikov. Výsledkom by boli krvavé slzy.

12: Existuje ryba, ktorá žije v análnom otvore morskej uhorky (živočích).

13: Ak človek trpí črevnou blokádou, môže vygrgávať čiastočky vlastných exkrementov. Iný názov pre tento stav je fekálne zracanie.

14: George Washington, prvý prezident USA, vlastnil niekoľko zubných protéz, ktoré boli s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobené nie z dreva, ale zo zubov otrokov.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Buzzfeed.com | Foto: Buzzfeed.com, Pinterest