Zvažujete kúpu domáceho miláčika, no nie ste si istý, či vôbec do toho ísť ? A ak áno, akého si vybrať ? Ja Vás presvedčím, že pes je ideálna spoločnosť do Vášho bytu aj života!

 

15 dôvodov prečo pes patrí do bytu:

1. Najlepší bezpečnostný systém

Žiaden bezpečnostný systém nie je taký dobrý ako psík. Či už malá zúrivá čivava alebo obrovská doga, nikto tak spoľahlivo neodplaší každého zlodeja. Funguje vždy a nepotrebuje vymieňať baterky.

2. Najlepší dezinsektor

Máte strach z pavúkov, či rôznych chrobákov, ktoré sa Vám tmolia po byte? Pri psíkovi nebudete mať tento problém. Všetky Vám ich z bytu vyženie jedna radosť. Zaberie okamžite a bez čakania všetko zlikviduje.

3. Najlepší spolujazdec

Brdzi!!! Pridaaaaj. Preraď…. idú Vám podobné vety spolujazdcov na nervy ? Od psíka ich určite počuť nebudete, takže si spoločnú jazdu a kochanie sa výhľadom na okolitú krajinu obaja vychutnáte. Je ideálnym spolujazdcom do auta.

4. Socializácia

Už dlho hľadáte novú známosť, či priateľov ? V práci sú všetci zadaní, do baru sa Vám nechce a zoznamkám neveríte ? Máte problémy sa zoznamovať s cudzími ľuďmi ? Psík Vám pomôže zoznámiť sa s kopou nových ľudí, umožní Vám stať sa členom skupinky s rovnakými záujmami a mooožno sa zoznámite aj s láskou svojho života.

funny dog

5. Najlepší psychológ

Máte ten najhorší odhad na ľudí na svete ? Aj v tomto prípade je psík riešením, keďže Vám pomôže nielen sa zoznámiť s novými ľuďmi, ale aj s tými správnymi ľuďmi. Vraví sa, že pes vie vycítiť charakter človeka, takže na jeho názor sa môžete spoľahnúť.

6. Predpovedač

Patríte k ľudom, ktorí majú strach z rôznych katastrof a toho čo všetko sa môže stať ? Psík so svojou super intuíciou Vás na všetko vopred upozorní.

7. Najlepší vysávač

Vyhadzujete množstvo jedla lebo varíte priveľa alebo ste vyberavý? Máte zlý pocit, že takto plytváte jedlom ? Psík to za Vás s radosťou vyrieši a zlikviduje všetko, čo už vy nechcete. Samozrejme si z neho netreba robiť kontajner, ale určite bude rád, keď sa s ním o jedlo podelíte.

8. Najväčší fanúšik a priateľ

Prídete domov unavený, v zlej nálade a Vaši blízky Vám ešte naložia ? Pri psíkovi sa Vám to určite nestane. Bude mu jedno v akej nálade ste prišli, vždy bude od radosti bez seba. Aj keď prídete domov s krikom, či v úplnej depresii, jeho nadšenie nič neodradí.

9. Zdraviu prospešný

Ste lenivý, nechce sa Vám nič robiť? Nieto ešte chodiť niekam cvičiť? Či už budete chcieť alebo nie, psík Vás donúti aspoň trikrát denne sa prejsť na čerstvom vzduchu. Keďže nikto nechce mať ocikaný byt, psík každého donúti ísť von aspoň na pár minút, a tým Vám zabezpečí dennú dávku potrebného pohybu a čerstvého vzduchu.

10. Dobrý pocit na duši

Ak sa nielenže rozhodnete pre psíka, ale rovno pre jeho adopciu z útulku alebo rôznych záchytiek, bude sa Vaše ego tešiť z pocitu, aký ste dobrý človek. Okrem toho, že získate tento dobrý pocit sám zo seba, poskytnete aj jednej bezbrannej duši nový domov.

11. Predpríprava na potomka

Radi by ste už mali dieťatko ? A čo takto si to najprv vyskúšať, či ste naozaj pripravení ? Psík je vhodné riešenie, keďže sa starostlivosť oňho v mnohom podobá starostlivosti o dieťa. Je rovnako časovo, aj finančne náročný, prináša veľké množstvo radosti aj starosti, presne ako budúci potomok.

12. Učiteľ trpezlivosti

Tak psík, ako aj dieťa Vás naučia kľúčovej vlastnosti a to nekonečnej trpezlivosti a stoickému pokoju. Obom im budete musieť tú istú vec opakovať xkrát po sebe.

13. Učiteľ detí

Ak už máte detičky, psík bude pre Vás super pomocníkom pri ich výchove. Naučí ich zodpovednosti, láske k prírode a iným živým bytostiam. Čo viac si môžete priať.

14. Posledná nádej

Je veľa ľudí, ktorí nemôžu mať vlastné detičky. Adopcia je veľmi komplikovaná a náročná, a tak nemajú šancu zažiť pocit, že tu tiež niekto je o koho sa môžu starať. Psík je preto vhodným riešením, keďže mu môžu venovať svoju lásku a starostlivosť.

15. Prečo nie

JA, vidíte ten caps lock :), si myslím, že psík je dobré riešenie a prináša veľmi veľa radosti. Viem, že veľa ľudí má presne opačný názor a existuje mnooooožstvo protiargumentov. Niektoré sú až nekonečne hlúpe, takže si ich môžeme rozobrať v ďalšom článku. V každom prípade ide o môj názor, s ktorým sa nemusíte stotožňovať, ale nemusíte ma preňho ani ubiť :).

Zdroj/Foto: visualhunt.com