V rannom vysielaní markizáckej relácie Teleráno sa naživo z centrály Ozbrojených síl spojila redaktorka s hovorcom armády, ten potvrdil, že nám k celoplošnému testovaniu chýbajú tisícky zdravotníkov. 

Do začatia najväčšej logistickej operácie v dejinách Slovenska zostáva už len posledných pár hodín a vláda ako aj armáda priznávajú, že v odberných tímoch po celom Slovensku chýbajú tisícky zdravotníkov. To môže spôsobiť veľký chaos, dlhé čakacie rady, rovnako tiež zvýšenie rizika vzniku nákazy.

Na Slovensku bude 5000 odberných miest a malo by fungovať 4901 odberných tímov, ktoré budú pozostávať zo zdravotníkov, vojakov, administratívnych pracovníkov a dobrovoľníkov. Armáda tiež vyčlenila 16 regionálnych veliteľov, ktorí dohliadajú na tímy a materiál vo svojom regióne.

Problémom ale ostávajú zdravotníci, ktorých je dva dni pred spustením akcie žalostne málo. Podľa posledných informácií chýba približne 8-tisíc zdravotníkov. „My ako vojaci plánujeme len úspech. Veríme, že sa nám to podarí,” odpovedá na otázku, či majú aj plán B pán Zemanovič.

Takto to vyzerá v centrále:

Foto/Zdroj/Video: TV Markíza