Žena vo veku 21 rokov zaútočila pod vplyvom alkoholu na policajtov. Keďže sa tak dopustila počas núdzového stavu vyhláseného Uznesením vlády SR, hrozí jej podľa zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov alebo doživotie.

„Slečna pod vplyvom alkoholu mala udierať a následne mala rozbiť sklenenú výplň vstupných dverí na obvodné oddelenie PZ, pritom mala vulgárne policajtom nadávať, vyhrážať sa im smrťou,“ informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

„Ani po výzve policajtov neupustila od tohto konania. Policajti z uvedeného dôvodu využili svoje oprávnenie a použili donucovacie prostriedky, pričom jedného policajta mala viackrát kopnúť, druhého sa mala snažiť kopnúť a obidvoch policajtov sa mala snažiť buchnúť päsťou, čo sa jej však nepodarilo. Napokon slečnu obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia,“ pokračovala ďalej.

„Zároveň vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, ktorý súd akceptoval. Nikomu neboli spôsobené žiadne zranenia. Keďže obvinená sa uvedeného konania dopustila počas núdzového stavu vyhláseného Uznesením vlády SR, hrozí jej podľa zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov alebo doživotie,“ dodala na záver.

Zdroj: Facebook/KRPZTN