Do histórie sa títo muži zapísali ako bezcitní diktátori, ktorých dokonca považovali za stelesnenie diabla. Ich skutky sú známe po celom svete a každému je záhadou, ako si mohli každý večer líhať s pokojným svedomím. No aj v tých najhorších osobách sa zrejme nájde aj malá štipka dobra!

 

3 beštie, ktoré urobili aj niečo dobré:

Fidel Castro

Od začiatku svojej vlády si vychutnával svoju moc, ktorú aj patrične využíval. Diktátorské pravidlá a pravidelné orgie s mladými Kubánkami boli na dennom poriadku. No aj napriek tomu, že bol v krajine obávaným pánom, občania mali zdravotnú starostlivosť, vzdelanie a bývanie zadarmo. Síce nešlo o prvotriedne služby, ľudia mu za to boli vďační. Fidel mal totiž silné sociálne cítenie. Irónia, že?

Saddám Husajn

Krvilačný diktátor má na svedomí stovky životov vrátane malých detí, ktoré sa ,,priplietli“ do cesty. No bol to práve on, čo zaviedol povinnú školskú dochádzku pre dievčatá aby boli rovnocenné. Samozrejme, že odstupom času je tento čin považovaný za veľkolepý, keďže prispel k ekonomike štátu. Husajn taktiež vybudoval infraštruktúru, vďaka čomu vznikla v krajine stredná vrstva.

Adolf Hitler

Aj napriek tomu, že nemal problém poslať milióny nevinných ľudí na smrť, zvieratá miloval. Obhajoval práva zvierat, bol proti pokusom na zvieratách, kŕmil ich a staral sa o ne. Dokonca presadzoval ich ochranu v takom rozmere ako dnes organizácia PETA. Je zjavné, že v ľudí v láske nemal, no za štvornohých kamarátov by dal možno aj život.

Zdroj/Foto: owlcation.com, quora.com, facebook