Po dnešnom zasadnutí Ústredného krízového štábu premiér Igor Matovič spolu s jeho členmi zvolali tlačovú konferenciu na ktorej oznámili, že tretie kolo testovania predsa len bude. Ich prioritou je ale dostať deti do školských lavíc.  

Premiér Igor Matovič oznámil ciele Ústredného krízového štábu do konca roka. Prvoradé je dostať deti do škôl po vianočnom lockdowne (po Troch kráľoch), taktiež týždeň pred Vianocami sa dostať pod 500 pozitívnych prípadov denne a aby v nemocniciach nebolo viac ako 1 000 pacientov s koronavírusom. Vianočným lockdownom myslel prirodzené obmedzenie pohybu ľudí počas sviatkov. Spomenul, že sú si vedomí, aký veľmi ambiciózny cieľ si naplánovali, ale pomôže im to v ďalšom rozhodovaní sa.

„Ideme ďalej bojovať s vírusom, nechceme sa pozerať na to, ako nám denne zomierajú stovky ľudí na COVID-19 a ako deti kvôli ochoreniu nemôžu navštevovať školy,“ uviedol premiér.

Na základe úspechov z plošného testovania a zopätí sa miliónov ľudí sa rozhodli pre tretie kolo testovania antigénovými testami. To ale nebude ako tie predchádzajúce. Uskutoční sa len v mestách a obciach, ktoré v poslednom testovaní dosiahli podiel pozitívnych testov nad 1 %.

Ich zoznam vláda zverejní ešte dnes večer. Zmena sa ale uskutoční v tom, že bude dobrovoľné. „Ale budeme radi, keď sa čo najviac ľudí príde dať pretestovať,“ povedal Naď aj napriek tomu, že z neúčasti nevyplynú žiadne nevýhody či sankcie.

Zdroj: YouTube/ HN televízia – TK