usmiaty klaun

Kto povedal, že téma smrť musí byť iba pochmúrnou? V tomto článku sa pozrieme do histórie na niektoré úmrtia, ktoré vyvolajú na Vašej tvári určite aspoň malinký úsmev!

 

Dnes je trendom zdravá výživa, respektíve hľadať zdravšie alternatívy stravovania. No muž menom Basil Brown bol zástancom takéhoto životného štýlu ešte dávno predtým, než to bolo v móde. Prichádza rok 1974 a tento muž zomiera potom, ako sa “predávkoval” mrkvovým džúsom. Vypil ho také množstvo, až si zničil pečeň. Keby v ten osudný deň vypil radšej pohár Coly alebo piva, pravdepodobne by sa mu nič podobného nestalo.

Niekedy si možno vravíme, aké by to bolo skvelé, pokiaľ by sme mohli zjesť množstvo našich obľúbených receptov bez toho, aby sa neprejavili nežiadúce účinky. No švédsky kráľ menom Adolf Frederick sa nad nejakými neželanými účinkami prejedania nezamýšľal. Je predsa kráľ a tak môže všetko! Okrem hlavného sýteho chodu si doprial fľašu šampanského a 14 dezertov! Avšak aj mocný kráľ je iba človek, no a v ten večer po slávnostnej hostine zomiera, jeho telo nedokázalo všetku skonzumovanú potravu stráviť.

Asi sme už viacerí zažili situáciu, kedy sa nám chcelo ísť na toaletu v tú najmenej vhodnú dobu. Ale tak väčšina z nás vyviazla z takejto situácie relatívne dobre, aspoň v tom zmysle, že sme zostali nažive. To však nemôže povedať dánsky šľachtic Tycho Brahe. Počas spoločenského podujatia sa prihováral hosťom, skrátka sa snažil pôsobiť čo najlepšie, nechcel dávať na javo potrebu uľaviť si. V žiadnom prípade nechel odcházať na toaletu, bol by to predsa vrchol neslušnosti! Onedlho však šľachticovi praskol močový mechúr.

Zdroj/Foto: magazin.centrum.sk, pixabay.com