Už v utorok si mimoriadnym štátnym sviatkom pripomenieme 100. výročie prijatia Deklarácie slovenského národa z 30. októbra 1918 v Turčianskom Svätom Martine. Keďže ide o jednorazový sviatok, Zákonník práce dovoľuje v tento deň obchodom otvoriť svoje prevádzky. Je len na ich vlastnom uvážení, či predávať budú, alebo nechajú zatvorené!

 

Ako na tom budú naše najväčšie obchodné reťazce a supermarkety? Môžeme zhrnúť, že väčšina z nich otvorená bude, aj keď niektoré s upravenými otváracími hodinami. Veľkým prekvapením je ale britský obchodný reťazec Tesco, ktorý sa rozhodol, že v utorok 30. októbra zatvorí všetky svoje predajne.

Tesco bude v utorok zatvorené

LIDL bude otvorený normálne podľa bežných otváracích hodín, rovnako tak aj predajne TERNO a KRAJ. Obchodný reťazec KAUFLAND otvorený bude, avšak so skrátenou otváracou dobou do 17. hodiny. BILLA niektoré svoje pobočky necháva otvorené, avšak v niektorých nenakúpite vôbec. Prehľad predajní, ktoré otvorené budú a ktoré nie, nájdete >>> TU <<<. COOP JEDNOTA je na tom rovnako, niektoré predajne ostávajú zatvorené a iné nie, avšak prehľad na ich stránke nenájdete. Informovať sa môžete priamo vo svojej pobočke, kde zvyknete nakupovať.

Nezabúdajte ale na to, že vo štvrtok 1. novembra už nenakúpite potraviny nikde, všetky obchodné reťazce a supermarkety budú zatvorené. Predaj malú povolené len stánky a obchody, kde môžete kúpiť kvety a sviečky na hroby. Taktiež budú otvorené čerpacie stanice a obchodníci, ktorí ponúkajú služby, napríklad reštaurácie, kaviarne, kaderníctva a podobne.

Zdroj: tesco.sk, billa.sk, kaufland.sk, lidl.sk, pluska.sk | Foto: tesco.sk, fotkyzadarmo.sk