Hokej je najrýchlejšou kolektívnou hrou na svete. Jeho najväčšou ozdobou sú góly a krásne akcie, ale medzi fanúšikmi sa veľkej popularite tešia aj pästné výmeny. Najslávnejšia hokejová liga sveta si však pamätá aj niekoľko šialených momentov, keď sa hokejisti nepobili medzi sebou, ale s fanúšikmi!

4 šialené momenty z NHL:

Hráči Bostonu Bruins sa pobili s fanúšikmi, 1979

V roku 1979 si hráči Bostonu Bruins zmerali sily s tímom New York Rangers. Počas zápasu fanúšikovia poriadne vystrájali, keď jeden hodil na striedačku Bruins zrolovaný časopis a trafil Stana Jonathana do tváre. O pár minút neskôr ukradli inému hráčovi Bruins fanúšikovia hokejku. Na konci zápasu to už bostonskí hokejisti nevydržali a pustili sa s fanúšikmi do bitkárskeho súboja.

Čiarový rozhodca zložil fanúšika, 1989

Desať rokov neskôr po prvom spomínanom incidente, sa opäť NHL nestačila čudovať. Zhodou okolností opäť to bolo na zápase Bostonu Bruins, ktorí tentokrát hrali proti tímu Winnnipeg Jets. Potom, čo hlavný arbiter neuznal jasný faul na obrancu Glena Weasleyho, sa jeden z fanúšikov rozhodol vysvetliť si to s rozhodcom ručne-stručne. Cestou k hlavnému arbitrovi ho však zastavil čiarový rozhodca Don Asselstine. Ten nahnevaného fanúšika neľúostne zložil.

Fanúšik sa chcel pobiť so slávnym bitkárom Robom Rayom, 1992

Buffalo Sabres nastúpilo na zápas proti Quebecu Nordigues, pričom za Sabres hral aj známy bitkár Rob Ray. Jeden z najlepších fighterov v histórii NHL nehral v rukavičkách a po jednom jeho skutočne tvrdom zákroku, sa jeden z fanúšikov rozhodol pobiť sa s ním. Ako to dopadlo, to si môžete pozrieť vo videu nižšie. 😀

Legendárny Tie Domi a jeho provokácia fanúšikov, 2001

Tento moment je zrejme najslávnejší moment z NHL, čo sa týka bitky hokejistu s fanúšikom. Legendárny bitkár Tie Domi bol v zápase Toronta Maple Leafs s Philadelphiou Flyers vylúčený na dve minúty. Domimu sa nepáčili posmešné pokriky od fanúšikov súpera a na jedného z nich preto vylieval z trestnej lavice vodu. Iný fanúšik Flyers sa rozhodol Domimu nič nedarovať a vyliezol na plexisklo. To sa prepadlo a na trestnej lavici si Domi a neznámy fanúšik vymenili pár úderov.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj/Foto: espn.go.com, thescore.com, youtube