Sprchovanie – tak bežná vec, ktorú vykonávame každodenne, preto sa ani nezamýšľame, čo v skutočnosti robíme. Viete však o tom, že sa pri tejto činnosti dopúšťame viacerých chýb?

Toto je 5 najčastejších chýb, ktoré pri sprchovaní robíme. Minimálne jednu z nich robí určite každý z vás!

1. Sprchovanie v horúcej vode

Čudujete sa, že máte po osprchovaní veľmi vysušenú pokožku? Dôvodom môže byť práve príliš horúca voda, ktorá spôsobí, že vaša pokožka bude napnutá a suchá. Ideálna teplota vody by sa mala pohybovať okolo 35°C.

2. Príliš dlhé sprchovanie

Určite aj vy milujete dať si dlhú sprchu, pri ktorej sa zbavíte stresu a dokonale sa uvoľníte. Namiesto 20-minútového sprchovania by ste si mali dopriať maximálne tak 7 až 10 minút, ktoré úplne postačia na to, aby ste zo seba zmyli všetky nečistoty.

3. Príliš veľa peny

Nie je nič lepšie, ako dopriať si penivý kúpeľ či sprchu. Prehnané používanie kozmetických prípravkov taktiež vedie k nadmernému vysušeniu vašej pokožky. Pamätajte na pravidlo, že všetko s mierou!

4. Používanie starých špongií

Vo vlhkom prostredí sa skvele darí rôznym baktériám, ktoré sa usádzajú najmä na vašej špongii. Preto by ste ju po sprchovaní trochu osušiť uterákom a mali by ste ju meniť aspoň raz za mesiac.

5. Príliš drsné utieranie sa

Aj vy sa zvyknete úplne vydrhnúť uterákom dosucha? Zbytočne si tak oslabíte pokožku. Radšej sa len jemne osušte a nezabudnite sa natrieť telovým mliekom!

Zdroj/Foto: brightside.me