Na niektorých úsekoch slovenských ciest často dochádza k nebezpečným situáciám. Aj keď vodiči dávajú pozor a sú ohľaduplní, na vine môže byť počasie či zlá úprava povrchu. Pozrite si tieto cesty a možno na tie naše zmeníte názor.

 

Most Eshima Ohashi v Japonsku

Tento most spája japonské mestá Matsue a Sakaiminato. Na jednej strane má stúpanie 5,1% a na druhej dokonca 6,1%. Most je takto konštruovaný kvôli tomu, aby pod ním mohli premávať rybárske lode, ktoré sú nižšie ako 43 metrov. Z diaľky vyzerá ako obyčajný most, no keď sa priblížite, už nemáte príležitosť na únik!

Pakistan, cesta Karakoram

Cesta spájajúca Pakistan a Čínu má dĺžku 1200 km a je vo výške až 4369 m. Začala sa stavať v 60-tych a dokončila sa v 70-tych rokoch. Na jej stavbe zomrelo takmer 900 ľudí.

Bolívia, cesta Yungas

Cesta je dlhá len 56 km a spája mestá La Paz a Coroico. Je úzka a plná kameňov. Ročne si vyžiada až tristo obetí. Do roku 1995 bola najnebezpečnejšou cestou na svete.

Afganistan

Cesta spájajúca mestá Kabul a Jalalabad má 153 km. Nachádza sa v afganských horách, ktoré sú vo výške 600 m. Ročne tam zomrú stovky ľudí. Väčšiu časť roka je na vozovke námraza.

Aljaška, cesta James Dalton

Bola vybudovaná v roku 1974, je dlhá presne 666 km. Počas tejto trasy natrafíte len na tri dediny, kde sa dá natankovať. Cestujúcim sa odporúča brať si so sebou veľké zásoby jedla, vody a paliva.

Zdroj/Foto: YouTube