Je nahota vo filmoch prirodzená alebo jednoúčelová? Túto otázku si predovšetkým herečky a herci kladú už desaťročia. Kým niektorí z nich nemajú s odhalenými scénami problém (napr. Nicole Kidman či Charlize Theron) a tvrdia, že patria na plátno rovnako ako k životu, ďalší ich striktne odmietajú (najznámejším príkladom je Sarah Jessica Parker), pretože v nich vidia viac zneužívanie ako umenie.

Potom sú tu však aj takí, čo sa síce v minulosti rozhodli vyzliecť, no odvtedy si povedali „nikdy viac“. Dôvod? Obavy spojené so starnutím, internet, ale aj hnev!

Natalie Portman

Krásnej herečke z Thora, Čiernej labute či V ako Vendetta nahota sama osebe neprekáža, problém však vidí v sile internetu. „Polovicu recenzií na film zabral rozbor môjho nahého tela,“ uvedomila si Natalie po jednom z počinov, v ktorom odhalila kožu. Hoci tak odhaľovanie tela na plátne považuje za prirodzené, sama je už z toho všetkého otrávená a chce, aby sa kritika sústredila na celé dielo, nie iba na tie časti, v ktorých je bez nohavičiek.

Emilia Clarke

V hre o tróny si fanúšikovia jej nahého tela užili viac než dosť, pre ňu samu však bolo ich natáčanie nočnou morou a dodatočne priznala, že sa do kompletne odhalených scén cítila byť doslova dotlačená. A tým to ani zďaleka neskončilo. Potom, ako odhodila oblečenie Emilia, ju tvorcovia seriálu dávali za príklad aj ostatným hercom, na ktorých apelovali, aby sa taktiež zbavili oblečenia. Vtedy si blondínka povedala „dosť“, na zvyšok natáčania použila dvojníčku a rozhodla sa, že sa na plátne už nikdy viac neukáže odhalená.

Emily Blunt

„Vo filmoch sa už veľmi nevyzliekam, pretože už nemám 22,“ otvorene priznala „mrcha“ z filmu Diabol nosí Pradu Emily Blunt. Hoci sa teda v minulosti niekoľkokrát vyzliekla, napríklad kvôli role sťatej manželky Henricha VIII. Kataríny Howardovej, dnes už pri scenári zo zásady premýšľa, či má nahota v danom filme opodstatnenie alebo slúži len na prilákanie mužského publika.

Sharon Stone

Dnes 63-ročná kráska Sharon Stone sa postarala o jednu z najslávnejších nahých scén v dejinách kinematografie. Preto sa zdá až neuveriteľné, že keď si vo filme Základný inštinkt zmyselne prekladala nohu cez nohu a nemala pritom spodné prádlo, sama netušila, čo kamery zaberajú!

Ako je to možné? Herečke vraj rekvizitári prikázali dať si dole spodné prádlo preto, že jej nepekne presvítalo cez biele šaty. Pri následnej scénke si už potom len neuvedomila, z akého uhlu ju berie kamera a šok bol na svete. Keď si Sharon pri premiére pozrela výsledok, bola tak nahnevaná, že režiséra snímky prefackala.

Kate Winslet

Hviezda Titanicu sa pred kamerou vyzliekla hneď niekoľkokrát, no sama priznala, že viac by sa na to nedala. Netúži byť totiž tým typom herečky, čo musí byť „na Evu“ v každom jednom filme – obzvlášť, keď je pre ňu natáčanie takýchto scén utrpením. Prečo teda role, kde sa mala ukázať nahá, vôbec vzala? Pretože ľudské telo vo svojej prirodzenosti má podľa nej na plátne svoje opodstatnenie. To však nič nemení na tom, že Kate svoje nahé fotografie zásadne nepodpisuje.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Extra.cz | Foto: Pinterest