nelegalne tetovania

Či už si „počmáraný“ od hlavy k päte, alebo sa ihiel bojíš ako čert kríža, istotne si netušil, že niektoré tetovania sú vo svete prísne zakázané. Prinášame ti 5 tetovaní, ktoré sú vo svete nelegále a mohol by si za ne skončiť aj v base!

 

5. Akékoľvek tetovanie

Moslimovia majú vo všeobecnosti zakázané sa dať potetovať. Mnoho z nich totiž verí, že tetovania sa protivia Bohu, menia prirodzenosť človeka a tým pádom sú hriešne. Paradoxne práve preto, že sú tetovania v tomto náboženstve zakázané, stávajú sa u iránskej mládeže veľmi populárne.

4. Tetovania na viditeľných miestach

V Japonsku boli v minulosti tetovania úplne zakázané. V blízkej minulosti sa nechávali takto zdobiť hlavne gangy kriminálnikov. Keď sa teda niekto rozhodne dať sa potetovať, musí dbať na to, aby umiestnením tetovania nevzbudzoval pohoršenie verejnosti napr. na kúpalisku. Obsluha v japonských reštauráciách má taktiež striktne zakázané mať tetovanie na viditeľnom mieste.

3. Vybrané časti tela

V Dánsku sa môžeš dať potetovať až keď máš 18. V blízkej minulosti ale bolo prísnym tabu dať si obrázky na ruky, krk, alebo nebodaj hlavu. Toto presvedčenie v miernejšej forme pretrváva až dodnes. V štáte Oklahoma v USA boli dokonca tetovania celkovo povolené až od roku 2006.

2. Nacistické symboly

Svastika ako symbol poburuje mnohých ľudí, nakoľko je spájaná so zverstvami druhej svetovej vojny. V Nemecku, Francúzsku a na Slovensku je teda dať si vytetovať tento symbol prísne nelagálne. V Británii si naopak s tetovaniami nacistických symbolov tak ťažkú hlavu nerobia.

Prečítajte si tiež:

NAKA zadržala muža v košickom nákupnom centre: Za všetko môžu jeho tetovania!

 

1. Náboženské motívy

V Ázii je verejnosť špeciálne háklivá na vytetované náboženské symboly. Považujú to za vyjadrenie nerešpektu. Jedna turistka z Británie tak bola zatknutá a deportovaná z krajiny, len kvôli tetovaniu Budhu na ramene.

Zdroj: Youtube Foto: pixabay