praca letuska

Práca letušky či stewarda je snom mnohých mladých ľudí. Precestovať zadarmo svet, spoznávať nových zaujímavých ľudí a zarábať pekné peniaze, to je doslova opis práce snov. Letušky to však zďaleka nemajú také jednoduché, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Toto je 7 nezvyčajných pravidiel, ktoré musia letušky dodržiavať!

 

7 nezvyčajných pravidiel, ktoré musia dodržiavať letušky:

  • Letušky, ani stewardi nemôžu mať na viditeľných častiach svojho tela tetovanie. To sa samorejme týka aj iných nezvyčajných úprav zovňajšku. Na piercingy a odvážne účesy musia taktiež dámy pracujúce v oblakoch zabudnúť.
  • Letušky prijímajú sprepitné. Pri spokojnosti so službami vašej letušky jej zaiste nestrkajte, ako prejav vďaky, do ruky mince alebo bankovky. Niektoré letecké spoločnosti dokonca zakazujú zamestnankyniam na palube lietadla príjmať akýkoľvek “tringelt”.
  • Na palube lietadla nesmú pasažieri piť alkohol, ktorý si sem sami donesú. Piť sa môže jedine alkohol, ktorý vám naleje letuška. Tá musí dohliadnuť na to aby sa toto pravidlo neporušovalo a ak by to ohrozovalo vašu bezpečnosť, má právo vám odmietnuť naliať ďalší pohárik.
  • Členovia leteckej posádky musia vedieť dobre plávať. Už pri prijímacom konaní musí letuška absolvovať náročné plavecké testy. Táto zručnosť je totiž nesmierne dôležitá, ak by lietadlo muselo núdzovo pristáť na vodnej ploche.

  • Letušky musia byť vždy úhľadne upravené. Čo sa týka mejkapu, ten nesmie byť prehnaný a použité môžu byť len decentné farby. To ist platí aj pri úprave nechtov. Letušky si môžu lakovať nechty len béžovou, ružovou, alebo červenou farbou. Výstrelky vo vizáži sú na palube lietadla prísnym tabu.
  • V práci samozrejme letušky nemôžu piť alkohol. To sa týka aj iných zamestnancov, no letušky nesmú požívať alkoholické nápoje ani po vystúpení z lietadla, pokiaľ sú v uniforme. Po skončení pracovnej doby sa tak najprv musia dámy prezliecť, nakoľko s pohárikom v ruke a v uniforme, by mohli kaziť dobré meno leteckej spoločnosti.
  • Letušky sa musia neustále usmievať. Ak sa vraj dáma neusmieva, prácu v leteckej spoločnosti zaručene nedostane. Pozitívne pôsobenie na pasažierov lietadla je u letušky jedným z najdôležitejších aspektov jej práce a k tomu patrí široký biely úsmev.

Zdroj: magazin.centrum.sk, etrend.sk Foto: giphy, pixabay, wikimedia