Vedci z univerzity v anglickom meste Leicester, si zvolili za predmet svojho výskumu ozaj zaujímavú oblasť – najmä pre milovníkov ikonických komixov. Sedem rokov trvalo partii odborníkov, pokiaľ prišli na to, ktorý z kreslených superhrdinov či už od Marvelu alebo DC je definitívne ten najlepší. A toto sú prekvapivé výsledky výskumu!

 

Experti skúmali správanie legendárnych superhrdinov z komixov, neskutočných sedem rokov. Do najužšieho výberu sa dostal Superman, Batman, Deadpool, Iron man, Thor, Kapitán Amerika a Spiderman. Milovníci Batmana, zostanú sklamani, nakoľko odborníci posúdili, že na prvú priečku sa vonkoncom nechytá. Muž v čiernom má podľa vedcov veľmi rizikový spôsob premiestňovania sa a tak si veľmi ľahko môže ublížiť.

Zložité výpočty a výskumy ale odhalili jednotku medzi superhrdinami. Stal sa ním Superman, ktorý u expertov zabodoval najmä spôsobom čerpania solárnej energie. Najslávnejší superhrdina tak nezostal nič dlžný svojej povesti. Sedem rokov tvrdej driny vedcov opäť prinieslo svoje ovocie! 😀

Batman vs Superman

batman superman

Zdroj: dailydot.com Foto: Facebook