Keď dostaneš psíka tvoj život sa stane omnoho zábavnejším a tá malá chlpatá guľka ti prirastie navždy k srdcu. Mnohokrát si však myslíš, že zaiste vieš, čo je pre tvojho domáceho miláčika to najlepšie, pritom on to z duše neznáša. Toto je 7 vecí, ktoré štvornohým priateľom ľudí lezú neskutočne na nervy!

 

7 vecí, ktoré tvoj pes na tebe neznáša a mal by si s nimi okamžite skoncovať:

1.Objímanie

Tento neduh neznáša väčšina psov, aj keď my ľudia sa nazdávame, že je to úplne v poriadku psíka raz za čas poriadne vyobjímať. Pokiaľ ľudia týmto gestom vyjadrujú lásku, psy ho považujú za dôkaz nadvlády a to sa nemusí pozdávať práve každému psovi. Hlavne dominantné rasy s tvojim objímaním môžu mať problém.

2. Slovné povely namiesto giest

Aj keď sa nazdávaš, že tvoj pes rozumie niektorým slovám, pravda je taká, že skôr ako na reč reaguje tvoj chlpáč na gestá. Malé gestá tak psovi napovedia oveľa viac ako dlhé slovné spojenia, ktoré mu adresuješ. Naopak z neznámych slov môže byť poriadne zmätený.

3. Hladkanie po hlave

Aj keď sa ti môže zdať, že tvoj psík si hladkanie po hlave užíva, opak je pravdou. Podobne ako u ľudí, ani psy nemajú príliš v láske keď im niekto zasahuje do ich „osobného“ priestoru. Radšej ako hladkanie hlavy majú ak im rukou prejdeš po chrbte v smere rastu srsti.

pes

Prečítajte si tiež:

TO, v akej polohe zaspáva váš pes, hovorí veľa o jeho povahe!

4. Dlhé pozeranie do očí

Mnoho pravidiel, ktoré platia v ľudskom svete sa nedajú preniesť do toho psieho. A tak keď si si doteraz myslel, že tvoj miláčik si užíva, keď si navzájom pozeráte do očí, opak je pravdou. Ak sa psovi pozeráš dlho do jeho očí, dokonca bez bliknutia, ten si to môže vysvetliť ako znak dominantného správania, dokonca agresie.

5. Málo pravidiel a režimu

Psy milujú rutinu a organizovanie ich času. Ak sa nazdávaš že psík ťa bude milovať za to, že mu dovolíš tráviť čas ako len chce, si na omyle. Dennou rutinou si naviac u psa získaš väčšiu dôveru.

6. Držanie „na krátko“

Ak si so psíkom na prechádze a vôdzku mu držíš príliš na krátko, vycíti z tejto polohy tvoj stres. Ten sa samozrejme prenáša aj na neho, preto sú niektoré psy oveľa agresívnejšie ak sú na vôdzke, ako keď sú voľne pustené.

7. Zákaz objavovania a ňuchania

Psy objavujú svet okolo seba najmä ňuchaním. Ak tomu tvojmu túto činnosť zakážeš, stav sa že ťa bude neznášať. Voľné pobehovanie a objavovanie okolitého sveta je tiež jednou z činností, ktorá najmä psom držaným v byte chýba. Nájdi si na svojho miláčika čas a vybehnite spolu niekam do prírody.

Zdroj: youtube Foto: pixabay