Neverte všetkému, čo vidíte! To pre internet platí dvojnásobne. Sociálne siete sú totiž nekonečná studňa na obrázky, príbehy a informácie celkovo, no nie vždy je všetko tak ako sa na prvý pohľad zdá!

 

To platí najmä pre fotky. Väčšinu ste videli, posielali známym alebo aj zdieľali na svojom profile. Avšak budete prekvapení ako šikovne ste uverili obyčajným fejkom pretože išlo len o dokonalú prácu vo Photoshope.

Pozooooor, za teboooou!!!

Akčný filmový štáb, ktorý uteká pred medveďom, sa stal virálnym príkladom ako sa (ne)má fotiť divá zver. Neskôr sa však ukázalo, že chlapi neboli v žiadnom nebezpečenstve. Bola to len šikovná práca unudenej skupiny fotografov prírody. Odfotili snímku seba, na ktorej bežia celí vystrašení a potom pridali fotku medveďa, aby doma pobavili svojich najbližších.

Porušenie slobody zvierat

Táto fotografia, ktorá sa objavila pred niekoľkými rokmi, mala údajne ukázať, ako sa točila ikonická scéna leva z filmového štúdia Metro Goldwyn Mayer. Niektorí si mysleli, že je to smiešne avšak ochrancovia zvierat boli pobúrení takýmto porušovaním slobody. Aby sme sa vyhli ďalším hádkam, uistíme vás, že ide o čistý podvod. Nejaký šikovný grafik totiž upravil fotku, na ktorej ide úplne iný lev na magnetickú rezonanciu.

Pilot – extrémista

Fotka nebojácneho pilota, ktorý si dal selfíčko v oblakoch sa stala extrémne populárna. Mnohí piloti sa ním nechali inšpirovať a vytvorili podobné fotografie. Niektorí z nich, aj napriek tomu, že priznali, že je fotka fake, dostali tisíce lajkov. Samozrejme, že fotka v oblakoch vyzerá skvele a dosť presvedčivo ale žial je falošná. Avšak aj skutočná fotka je úžasná a zaslúži si pozornosť.

George Bush na posmech všetkým

Celý svet sa smial na Bushovi, ktorý “nevedel ani držať knihu správne”. Fotku na ktorej číta knihu hore nohami, si vychutnala nielen internetová komunita, ale dokonca sa dostala aj k niektorým masovým médiám, ktoré využili túto šancu, aby poukázali na Bushovu mentálnu (ne)schopnosť. Rozruch však vznikol z ničoho – Bush držal knihu správne a bol len terčom graficky zručného vtipálka.

Silák v bruchu

Internetom sa jedného času šírila aj fotka, ktorá mnohých chytila za srdce. Na veľké sklamanie však išlo len o fotomontáž. Je pravda, že žena v neskoršom štádiu tehotenstva cíti, že ju dieťa kope a dokonca môže vidieť hrbole na bruchu. Na druhej strane, brušné steny sú príliš hrubé na to, aby boli časti tela, ako napríklad noha, tak dokonale vidieť. Okrem toho je noha tohto “siláka” príliš veľká pre nenarodené dieťa.

49-metrov dlhý kalmár

Obrázok obrovského 49-metrového kalmára, ktorý bol vyplavený v Kalifornii, obletel médiá po celom svete a vyvolal tak strach u milovníkov dovolenkových destinácií. Netrvalo to však dlho, kým sa prevalilo, že fotka bola podvod. Najväčší kalmár v histórii mal dĺžku “len” 12 metrov.

Krava sediaca na aute

Kravička, ktorá pohodlne sedí na kapote BMW, bola skvelým obrázkom na pobavenie a vyslúžila si mnoho vtipov a popiskov ako napríklad “najspoľahlivejší autoalarm” a podobne. Išlo však len o ďalšie dielko z dielne špekulantov.

Zdroj/Foto: brightside.com, extra.cz

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

IvanaG
Niekedy je milá, inokedy sarkastická, no zaručene vždy usmiata a ukecaná. Ivana si rada robí srandu zo všetkého (hlavne zo seba) a rada trávi čas s rovnako "chytenými" ľuďmi.