Veci, ktoré nás obklopujú a situácie, ktoré zažívame, si niekedy nevieme vysvetliť. Ani by nás ani nenapadlo, že za obyčajnou mincou dokáže byť niečo oveľa viac. 

Pozrime sa na týchto sedem každodenných tajomstiev, ktoré sme si doteraz možno ani neuvedomili:

1. Električková záhada

Namiesto toho, aby vedenie električiek viedlo po priamke, vytvára pravý opak – smeruje zo strany na stranu. Zámerom je rovnomerné obrúsenie zberačov energie, ktoré sa potom nemusia často meniť.

2. Kráľ

Existuje viacero teórií o srdcovom kráľovi – vraj reprezentuje bláznivého Karola VII, ktorý si do hlavy vrazil meč zo strachu pred otravou. Iní tvrdia, že kráľom je Ajax Veľký, milenec Heleny Trójskej, ktorý po jej odmietnutí spáchal samovraždu.

3. Mince Spojeného kráľovstva

Skúste spojiť britské centovky – zobrazujú úseky, ktoré spoločne tvoria jeden kompletný erb. Ak sa pozriete na mincu jednej libry, zistíte, že na druhej strane má presne tento erb.

4. Symbol na kozmetických prípravkoch

Malá nádoba je symbolom toho, ako dlho môže byť obal po otvorení použitý. Symbol “M” znamená mesiac a číslo značí počet mesiacov.

5. Socha Slobody

Jej koruna sa skladá zo siedmych hrotov (každý váži presne 68 kilogramov) – tie symbolizujú všetky oceány a sedem kontinentov sveta. Tým sa naznačuje sloboda.

6. Prázdne strany v knihách

Nie je to chyba ani omyl. Skrátka ak nie sú knihy obsahovo vyplnené, pár stránok zostane prázdnych. Vydavatelia na nich potom vytlačia slovo “Poznámky”. 🙂

7. Farebné zložky v zubnej paste

Fluorid (biela) – je najcennejšia časť, ktorá obsahuje látky na bielenie zubov a odstránenie povlaku.
Modrá (alebo zelená) – má antimikrobiálne účinky, osviežuje dych.
Červená – tento gél bol pridaný ako posledný. Obsahuje prvky pre zdravé ďasná. Zaujímavé je, že samozrejme, aj všetky jednofarebné pasty obsahujú tieto zložky. Ide tu len o marketingový ťah. 🙂

Zdroj/Foto: youtube