Zatiaľ čo v našej krajine je zákazov viac než dosť, ostatné krajiny sveta vôbec nezaostávajú. Zostavili sme pre vás rebríček, ktorý obsahuje len tie najkurióznejšie. Stretli ste sa už s niečim takým?

Zákaz šoférovania v „žabkách“

Portugalsko je známe tým, že teploty sa tam kolíšu okolo štyridsiatky. Aj napriek tomu platí zákon, že sa nesmie šoférovať v šľapkách. Raz darmo, Portugalcom musia neskutočne smrdieť nohy. 😀

Smell GIF - Find & Share on GIPHY

Zákaz močenia do oceánu

Ostaňme v Portugalsku. Na pobreží Atlantického oceánu je prísny zákaz močenia do oceánu. Nie je to len tak. Tamojší obyvatelia takto prejavujú úctu objaviteľom, moreplavcom a dobrodruhom.

The Simpsons GIF - Find & Share on GIPHY

Zákaz nosenia vysokých opätkov

Pod týmto zvláštnym zákonom je podpísané Grécko. Má však aj svoje opodstatnenie. Opätky sú tabu len na niektorých historických pamiatkach. Môžu totiž poškodiť krehkú dlažbu.

High Heels GIF - Find & Share on GIPHY

Zákaz kŕmenia holubov a otvárania nových hotelov

Benátky majú tiež svoje zvláštne zákony. Zakázané je prikrmovanie holubov, ktoré prispieva k znehodnocovaniu pamiatok a má nepriaznivé účinky na ľudské zdravie. Ak ste si chcel otvoriť hotel v Benátkach, už to nepôjde. To je totiž tiež prísne zakázané!

Fuck You GIF - Find & Share on GIPHY

Zákaz akýchkoľvek hlasných prejavov na verejnosti

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si popri chôdzi radi popiskujú prípadne spievajú rozhodne nechoďte do Kanady. Mestečko Petrolia sa pýši zákonom, ktorý tieto činnosti zakazuje a to nielen v noci. Úplne ticho tam je aj cez deň.

Quiet GIF - Find & Share on GIPHY

Zákaz dovozu a žuvania žuvačiek

Singapur patrí medzi najčistejšie mestá na planéte. Práve zachovanie čistoty v uliciach v ľuďoch prebudilo potrebu podpísať tento bizarný zákon. Zakázané sú všetky druhy žuvačiek až na jednu výnimku. Nikotínové sú povolené.

Screamqueens GIF - Find & Share on GIPHY

Zákaz kŕmenia bezdomovcov

Bezdomovci na Floride to rozhodne nemajú vôbec ľahké. Denne sa musia popasovať s tým, odkiaľ zoženú jedlo. Turisti už pomôcť nemôžu aj keby chceli. Platí tam totiž zákon, ktorý zakazuje  dávať bezdomovcom akékoľvek jedlo. Je to správne?

Homeless GIF - Find & Share on GIPHY

Obmedzené platenie mincami

V Kanade platí obmedzenie, ktoré povoľuje pri jednom nákupe minúť iba 25 centov drobných. Dokonca sa považuje za neslušné platiť mincami pri nákupe minimálne 10 dolárov. Zaujímavé!

Gq GIF - Find & Share on GIPHY

Stretli ste sa s niektorým z týchto zákonov? Alebo máte nejaké iné, lepšie? Podeľte sa s nami v komentároch.

Zdroj/Foto: Instagram, giphy.com