Naše telefóny nosia v sebe takmer celý náš život. Nájdeme v ňom fotky z rôznych akcií, smutné či veselé správy a mnoho aplikácií, ktoré nám dennodenne zjednodušujú život. Avšak vedeli ste aj o týchto tajných fintách?

8 tajných funkcií tvojho mobilu:

Súkromný režím / host mode

Niekto chce od vás na chvíľu požičať telefón, aby si mohol zavolať, ale vy sa obávate o svoje správy, či fotky? Už sa viac nemusíte! Zapnite si host mode! Ako na to? Prejdite po obrazovke dvoma prstami zhora nadol a kliknite na ikonu užívateľa v pravom hornom rohu. Tam si potom môžete vybrať, k čomu môže mať „cudzinec vo vašom telefóne“ prístup.

Pozadie

Máte na pozadí svojho partnera, miláčika alebo miesto, ktoré ste naposledy navštívili? Robíte chybu! Ak si nastavíte čierne pozadie, tak sa vaše zariadenie začne vybíjať neskutočne pomalšie…

Diaľkové ovládanie

Ak ešte nemáte zapnutú túto funkcionalitu, tak šikovne do toho! Ako na to? Nastavenia, Zapezpečenia, Správca zariadenia a tam zakliknite zariadenie Android, diaľkovo lokalizovať toto zariadenie a povoľte diaľkové uzamknutie a vymazanie. Ak by sa nedajbože stalo, že svoj „druhý telefónny život“ aj stratíte, tak aspoň teraz neprídete o svoje dáta…

Hovorený text

Čítate tento článok? Vaša chyba… avšak ešte stále môžete zájsť do Nastavení (niekedy priamo inokedy v zjednodušených ovládaniach) a zapnúť prevod textu na reč. Hneď je život o trochu ľahší – teda ak máte so sebou slúchatka…

Ovládanie telefónu pohybom hlavy

Častokrát sa dostávame do situácií, kedy máme zaneprázdnené ruky a potrebovali by sme ovládať náš telefón! Žiadny problém! Stačí si zdarma nainštalovať aplikáciu EVA Facial Mouse a tento problém máte ihneď vyriešený!

Lupa

Ľudia, ktorí majú oslabení zrak, uvítajú túto funkcionalitu všetkými desiatimi. Choďte opäť do Nastavení – Zjednodušenie ovládanie a jednoduchým ťukom do obrazovky si môžete zväčšovať svoj displej!

Hotspot

Pre nás redaktorov najužitočnejšia vec, avšak zaručene ju ocenia aj ostatní. Váš mobil je prenosný internet aj na iné zariadenia – stačí ísť do Nastavení – tethering, či prenosný prístupový vod a zapnite si prenostný WLAN hotspot! A už môžete brázdiť po internete kdekoľvek máte mobil so sebou!

Tajná hra

Viete o tajnej hre, ktorú skrýva váš telefón? Ešte nie? Tak rýchlo do toho! Nastavenia, Informácie o telefóne. Potom rýchlo niekoľkokrát za sebou klikajte na verziu systému android a keď sa vám zobrazí marshmallow, tak opäť rýchlo kliknite aj naň. Už máte spustenú tajnú minihru? Povedzte o tomto triku aj svojím priateľom!

Zdroj/Foto: maxpixel, publicdomainpictures.net