Národný úrad pre letectvo a vesmír so sídlom vo Washingtone v USA  (NASA) hľadal do svojich kruhov nového zamestnanca pre ochranu planétu. Ponuku zverejnil na svojich internetových stránkach. To, že zareaguje 9-ročný chlapec, však určite netušil!

Malý Jack Davis sa rozhodol napísať list so žiadosťou o získanie ponúkanej pracovnej pozície. V jeho liste stálo: “Milá NASA, volám sa Jack Davis a rád by som sa uchádzal o prácu ochrany planéty. Možno mám len 9 rokov, ale myslím si, že som vhodný kandidát. Jedným z dôvodov je moja sestra, ktorá hovorí, že som mimozemšťan. Videl som všetky dôležité filmy o vesmíre a mimozemšťanoch, aké som len mohol. Tiež som videl marvelovku Agenti SHIELDS a dúfam, že uvidím aj Muži v Čiernom. Som skvelý v počítačových hrách. Som ešte mladý, ale môžem sa naučiť myslieť ako mimozemšťan. S pozdravom, Jack Davis, Strážca Galaxie, Štvrtá trieda.”

Ktovie, ako zareagovali pracovníci v NASA, keď sa im do rúk dostal takýto list. Krátko na to, však oficiálnym listom chlapcovi odpovedal Jim Green, riaditeľ sekcie planetárnych vied: “Milý Jack, počul som, že si Strážca Galaxie a že sa zaujímaš o prácu ochrany planéty v NASA. To je skvelé! Táto práca je veľmi zaujímavá a veľmi dôležitá. Musel by si chrániť zem pred mikróbmi z Mesiaca, Marsu alebo asteroidov. Budeme sa teda tešiť na tvoj budúci záujem a dúfame, že budeš na sebe tvrdo pracovať a že sa neskôr spolu stretneme u nás v NASA! S pozdravom doktor James L Green, riaditeľ planetárnej vedeckej divízie.”

Zdroj/Foto: Twitter, flickr.com