Človek je tvor zvláštny a fungovanie ľudského organizmu je záhadou aj pre odborníkov. Neraz sa sťažujeme, že nás bolí chrbát, hlava či kolená. Väčšinou to pripisujeme sedavému zamestnaniu, nedostatku pohybu a zlej životospráve. 

Ale pozor! Bolesť môžu spôsobiť aj naše emócie. Možno sa vám to zdá ako hlúposť, ale ak sa nad tým zamyslíte, má to niečo do seba. Veď sme predsa tvory emocionálne a psychika vie narobiť riadnu šarapatu.

#1 Bolesť kolien

Ak má zdravé sebavedomie hodnotu 5, a to vaše 20, nečudujte sa, že vás trápia kolená. Príliš veľké ego spôsobuje bolesti v nohách. Uvedomte si, že nie ste nesmrteľný a osvojte si pokoru.

#2 Bolesť bedier

Bojíte sa zmien a opatrnosť je vaše druhé meno. Životné zmeny znášate veľmi zle, a to sa odzrkadľuje na vašich bedrách. Zmena je život, tak sa tým skúste riadiť.

#3 Bolesť chrbta

Ak vás trápi spodná časť príliš sa strachujete o peniaze. Tie vždy boli, sú aj budú. Zvážte svoj rozpočet, finančný plán či to, na čo peniaze míňate. Chrbtica vám môže naznačiť aj to, že je správny čas požiadať o vyšší plat. V prípade, že vás bolí horná časť, bojíte sa, že vás nikto nemá rád. Máte strach zo samoty.

#4 Bolesť rúk

Voči ostatným ľuďom ste dosť uzavretý. Pokúste sa získať nové kontakty, nadviazať nové priateľstvá či zlepšiť už existujúce vzťahy na pracovisku.

#5 Bolesť lakťov

Obávate sa zmien v živote. Zabehnuté koľaje sú pre vás to pravé orechové a akákoľvek zmena je zásah do vášho nalinkovaného cyklu. Nebojte sa občas niečo zmeniť a robiť kompromisy.

 

#6 Bolesť ramien

Vraví sa, že na pleciach nosíte svoje problémy. Nie je to výnimkou ani teraz. Veľká emocionálna záťaž spôsobuje bolesť ramien. Zvážte či všetky problémy musíte skutočne niesť vy alebo to bremeno môžete posunúť či s niekým zdieľať.

#7 Bolesť krku a hlavy

Naučte sa odpúšťať nielen ostatným, ale predovšetkým sebe a bolesť krku zmizne. Znie to možno zvláštne, ale práve nevyriešené spory sa odrážajú na krku. Ak vás bolí hlava, zažívate stres. Mali by ste sa naučiť vypnúť a relaxovať 🙂

Zdroj/Foto: higherpositives.com, pixabay