Nadišiel ten okamih, na ktorý sme všetci čakali zo zatajeným dychom! Moment, keď sa rozhodne ako sa bude ďalej vyvíjať  vyhrotená situácia v našej rodnej krajine! Padne vláda a budú predčasné voľby? Už v stredu večer sa hovorilo o vážnom rozhodnutí, ktoré sa len niekoľko hodín po jeho oficiálnom vyrieknutí, stalo skutočnosťou! Róbert Fico sa vzdal svojho mandantu! Slovensko bude mať nového premiéra!

 

Celý tento politický ,,prevrat” odštartovala vražda investigatívného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Obaja sa tak stali symbolom boja za nové a dobré Slovensko! Je predsa neprípustné, aby bol v slobodnej krajine za vykonávanie svojej práce zavraždení novinár! Po tom, čo vysvitlo, že táto poprava má určitú spojitosť s politickou elitou, nastal na Slovensku doslova nevídaný úkaz! Slováci sa spojili a v obrovských masách vyšli do ulíc protestovať! Došlo to až do toho bodu, že hrozia predčasné voľby.

A práve tých sa súčasný premiér Róbert Fico bojí ako čert kríža!  Určite je za tým i fakt, že jeho strane neskutočne padla popularita a pravdepodobne stratil obrovskú väčšinu svojich voličov. Situácia bola až taká vážna, že sa odhodlal spraviť ten krok, ktorého sa neskutočne zdráhal! No ešte aj v tejto situácií si položil podmienky, ktoré  mu mal prezident odklepnúť. A on mu vyhovel.

Róbert Fico nakoniec podal svoju demisiu! Síce neochotne, ale nakoniec ju predsa len vo štvrtok doručil Andrejovi Kiskovi! Bývalý premiér Róbert Fico chce byť ako predseda svojej strany Smeru-SD i naďalej aktívny v politickom živote.

Kto bude novým premiérom?

Tak ako sa aj predpokladalo, našim novým premiérom sa stane súčasný vicepremiér Peter Pellegrini. Ten už doniesol prezidentovi potrebných 79 podpisov poslancov, ktorý podporili nový kabinet a už čochvíľa ho prezident poverí, aby zostavil novú vládu!

A kto je Peter Pellegrini? 

V roku 2002 začínal ako asistent vtedajšieho poslanca Smer-SD Ľubomíra Vážneho. No už o štyri roky neskôr zasadol do poslaneckých lavíc za stranu Roberta Fica. Počas svojej politickej kariéry bol  štátnym tajomníkom ministerstva financií, ministrom školstva a taktiež sa zmocnil aj druhej najvyššej ústavnej funkcie, keď sa stal aj predsedom Národnej rady. V tretej vláde Róberta Fica dostal do rúk peniaze z eurofondov a stal sa vicepremiérom.

Zdroj/Foto: čas.sk,tvnoviny.sk, sme.sk, facebook