Najrozoberanejšou témou v uplynulých dňoch je očakávaný návrat školákov do lavíc. Zatiaľ čo minister školstva by ich tam najradšej videl už pred týždňom, jeho koaličný kolega Igor Matovič je stále proti. Najnovšie informácie nasvedčujú tomu, žeby sa predsa stihli školáci vrátiť do školy ešte v decembri, no samozrejme, nebude to len tak!

Premiér Igor Matovič prišiel s novým lukratívnym návrhom, ako by sa mohli žiaci druhého stupňa základných škôl spolu so stredoškolákmi vrátiť opäť do školských lavíc 7. decembra, budú musieť pravidelne absolvovať pretestovanie na koronavírus. „Keď chce škola privítať deti vo svojich priestoroch, tak bude musieť zabezpečiť pravidelné pretestovanie svojich žiakov aj ich rodičov,“ uviedol premiér.

Keď sme pri tom testovaní, nemyslite si, žeby sa vašim deťom špárali „paličkou“ v nose. Nie! Aj tu využil Matovič svoje kreatívne myslenie a vymyslel novú metódu testovania. „Uvažujeme nad tým, že by sme nasadili testovanie detí v školách kloktadlami. Najmä aby to mali deti komfortnejšie ako s paličkou v nose,“ uviedol.

Táto novodobá metóda by sa mala na žiakoch vyskúšať už budúci piatok. Školy v najrizikovejších regiónoch by sa potom testovali raz za týždeň, v stredne rizikových regiónoch napríklad každé dva týždne a v najmenej rizikových raz za tri týždne.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/ igor_matovic_olano, Pixabay