Okolo témy očkovania existuje obrovské množstvo falošných správ, ktoré pomalou, no účinnou cestou prispeli k tomu, že ide o mimoriadne citlivú vec. Názor na to, či sa dať alebo nedať zaočkovať – prípadne dokonca akou vakcínou – rozdeľuje Slovákov na viacero táborov, medzi ktorými sa vedú ostré diskusie.

O jednu takú sa najnovšie postaral aj Viktor Vincze, keď zverejnil záber svojej manželky, ako ju lekárka očkuje vakcínou AstraZeneca. Tá patrí k najmenej populárnym registrovaným vakcínam, keďže sa v súvislosti s ňou hovorí o vyššom riziku vedľajších účinkov spojených so zrážanlivosťou krvi.

Dopad týchto ojedinelých správ nedokáže zmierniť ani informačná kampaň, podľa ktorej sú riziká omnoho menšie, ako že človek napríklad utrpí infarkt po požití tabletky proti bolesti.

Ako sa teda dalo očakávať, fotografia moderátorky vyvolala vlnu vášní, a to napriek tomu, že Adela sa dostala k očkovacej látke legitímne, a to ako náhradníčka na východnom Slovensku, kde je vakcín (na rozdiel od hlavného mesta) dostatok a záujemcov málo.

„Ja stále čakám. Tomu, že je to moja babka, ktorú len sprevádzam, neuverili,“ zažartoval si pri fotografii Viktor Vincze. A bol to práve on, kto sa rozhodol odrážať množstvo útokov v komentároch. Útočné poznámky, ako aj moderátorove reakcie, si môžete pozrieť v priložených obrázkoch.

Zdroj/Foto: Instagram/viktorvincze