Adela Vinczeová je jednou z našich najpopulárnejších moderátoriek a už roky nemá problém komunikovať skrz sociálne siete a médiá závažné témy, o ktorých sa ostatní boja alebo hanbia hovoriť. Ani tentokrát tomu nie je inak. 

Spolu s ostatnými kolegyňami zo šoubiznisu sa stala tvárou veľkej celonárodnej kampane na prevenciu rakoviny krčka maternice a dôležitosti osvety o preventívnej prehliadke.

“Keby som nechodievala na pravidelné gynekologické prehliadky, bolo by možno všetko inak. Tak, ako som to videla u niektorých dám na oddelení. ‘Od posledného pôrodou som nebola na prehliadke. Veď mám jedného muža. Nemala som žiadne problémy, nič som necítila. Ach, všetko by som už urobila inak,’ hovorila mi pani vo veku mojej mamy, ktorej na problém prišli už vo veľmi vysokom štádiu. Rakovina krčka maternice dlho nemá žiadne subjektívne prejavy,” píše moderátorka.

Ako sama hovorí, len vďaka preventívnej prehliadke sa vyhla rakovine krčka maternice, ktorá je častokrát úplne bezpríznaková, aj niekoľko rokov.

Foto/Zdroj: Instagram/ adelavinczeova