Pred parlamentom sa krátko po 9. hodine stretol dav demonštrantov, ktorý protestuje proti opatreniam voči ochoreniu Covid-19. Nahnevaný dav skanduje heslo „Slovensko si nedáme!“. Bojujú proti covid terorizmu, kričia tiež o ochrane svojich detí a tvrdia, že nechcú povinné očkovanie.

Protestujúci ľudia sa dostali až pred vstupné dvere NR SR, čo predseda parlamentu Boris Kollár považuje za zlyhanie polície ako aj jej šéfa. „Je fatálnym zlyhaním polície a policajného prezidenta Petra Kovaříka, že sa protestujúci dav dostal až pred vstupné dvere do budovy Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave,“ okomentoval situáciu pred parlamentom predseda NR SR Boris Kollár s tým, že nezvládnuteľní demonštranti zranili policajtku a policajti museli proti davu použiť slzný plyn.

„Tí ľudia, samozrejme, že bojujú proti niečomu. To neznamená, že ich budeme obuškovať alebo striekať vodnými delami či budeme na nich púšťať slzotvorný plyn. Keby to policajti zvládli a boli vonku zátarasy, tak sa nič takéto nestane,“ myslí si Kollár podľa ktorého sa mal protest odohrávať aspoň 50 metrov pred budovou NR SR a nie takto sa vymknúť spod kontroly. Policajti mali lepšie pripraviť, keďže bol protest vopred avizovaný.

Zdroj: Facebook/DenníkN, nocomment.sk