Už druhý deň platí zákaz vychádzania. V praxi to znamená, že na hranici okresov stoja policajné hliadky a vojaci, ktorí kontrolujú, kam, na čo, prečo a za kým cestujete. Spôsobené problémy rozhádali koaličných partnerov.

Najmä Richard Sulík verejne kritizoval premiéra Igora Matoviča, obaja páni si prostredníctvom Facebooku nepekne skočili do vlasov, čo nevrhá dobré svetlo na terajšiu koalíciu.

Pre Nový Čas sa k sporu svojich koaličných partnerov vyjadril aj predseda parlamentu Boris Kollár. „Keby to bolo na mne, tak neuzavriem krajinu a nechal by som to len vo forme odporúčania. Ale nakoľko sa každý rozumný politik musí rozhodnúť na základe faktov, údajov a nejakej štúdie a pán premiér sa rozhodol na základe toho, ako mu to odporúčalo konzílium krízového štábu. Takže v tomto prípade musím povedať, že chápem rozhorčenie Richarda Sulíka, ale možno, keby mal 80 rokov, tak by takto nerozprával a viacej by sa bál,“ vyjadruje Kollár.

Pripomína, že to, čo chceli dosiahnuť, sa im nepodarilo: „Všetci využili ten deň predtým a takto by sa to robiť nemalo. Keď je rozhodnutie, tak by malo do hodiny platiť, aby ho nikto nemohol obísť. Takže to, čo sme chceli získať, sme nezískali.“

„Ja by som to začal po Veľkej noci uvoľnovať. To je môj názor a za toto budem hlasovať, aj hnutie,“ hovorí na záver.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook