V rozhovore pre Nový čas súčasný predseda Národnej rady Slovenskej republiky za stranu Sme Rodina Boris Kollár jasne vyhlásil, že viac menej stojí za premiérom Igorom Matovičom a jeho rozhodnutia a nariadenia rešpektuje. Nuž, nesúhlasí s uzavretím krajiny, práve naopak tvrdí, že musíme začať obnovovať ekonomiku.

„Keby to bolo na mne, tak neuzavriem krajinu a nechal by som to len vo forme odporúčania. Ale sa každý rozumný politik musí rozhodnúť na základe faktov, údajov a nejakej štúdie a pán premiér sa rozhodol na základe toho, ako mu to odporúčalo konzílium krízového štábu. Hygienici, epidemiológovia, lekári a rôzni odborníci povedali, že problém veľkej mobility počas Veľkej noci nás môže všetkých ohroziť, takže pre mňa je lepšie sa 5 dní uskromniť a nejakým spôsobom sa obmedziť v mobilite a mať istotu, že sa nenakazia ďalší starí ľudia. Takže v tomto prípade musím povedať, že chápem rozhorčenie Richarda Sulíka, ale možno keby mal 80 rokov, tak by takto nerozprával a viac by sa bál,“ na úvod takto okomentoval scény medzi politikmi pred vyhlásením núdzového stavu.

Šéf strany Sme rodina predsa len vyjadril súhlas s výrokmi Richarda Sulíka, že ročne na Slovensku dostane bežnú chrípku jeden až jeden a pol milióna ľudí a zomrie na ňu 800 a nebojíme sa. Predseda parlamentu si myslí, že z koronavírusu robíme väčšieho strašiaka, akým v skutočnosti je.

Na otázku, ako si predstavuje zmierniť opatrenia a čo ako prvé by povolil otvoriť odpovedal: „Je to na koaličných rozhovoroch, možno aj na vláde to bude. Ja za seba hovorím, že by som otvoril terasy. Veď to je v poriadku, keď sú ľudia v priestore vonku a keď sa nikto netlačí. Otvoril by som aj malé obchody, nie obchodné centrá ani kiná alebo divadlá, tie by som nechal ešte pol roka zavreté, ale tie malé kamenné obchody po dedinkách a mestečkách by som otvoril. Samozrejme by museli dodržiavať prísne pravidlá. Čiže rúška, rukavice, prípadne ten gél. Na tomto by som absolútne trval.“

To, ako Boris Kollár hodnotí vystupovanie premiéra Igora Matoviča pred ľuďmi a mnohé ďalšie vyjadrenia si môžete pozrieť vo videu.

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram/kollarboris/