V dnešnom svete každý môže byť kým alebo čím chce. A tak sa čoraz častejšie stáva, že ľudia menia nielen svoje mená alebo farbu vlasov, ale aj pohlavie či kompletné črty tváre. To je aj prípad Jána z Brna, ktorý sa rozhodol stať sa ľudskou obdobou bábiky Bratz.

Honzu často prirovnávajú k nerozhodnému, no zato svetoznámemu Rodrigovi Alvesovi, ktorý sa najskôr kompletne zmenil na Kena, a keď sa mu to podarilo, začal sa pre zmenu stávať Barbie. Mladý umelec Ján má však podľa všetkého jasno v tom, kým chce byť. Na svojom vzhľade si už začal budovať aj vlastnú módnu kolekciu.

Svoju prvú estetickú operáciu podstúpil Honza v Bratislave. Zveril sa do rúk lekára, ktorý mu zväčšil pery. Odvtedy sa ich snaží natiahnuť ďalšími zákrokmi do čoraz väčších rozmerov. V snahe vyzerať podľa svojich ideálnych predstáv Ján ignoruje aj bolesť.

Ján s modrinami po operáciách a bez make-upu.

„Mám asi 50 stehov. Strašne to bolí, ale každým dňom to bude lepšie,” vyjadril sa Honza s obrovskou nádejou. Rozhodne to ale nie je prvýkrát, čo sa rozhodol trpieť pre krásu. Okrem iných drobných zásahov podstúpil napríklad už aj prvý laserový zákrok odstraňovania chĺpkov na brade a pod nosom, aby sa nemusel denne holiť. Podľa svojich slov si pritom vraj vytrpel muky, no aspoň cítil, že so sebou niečo robí.

Hoci to môže vyzerať šialene, Honza je so sebou s každým zákrokom spokojnejší. Mladý fotograf sa najlepšie cíti v ružových kožušinách, podpätkoch a s vrstvou make-upu, pričom si početných hejterov vôbec nevšíma. Prečo by aj? Pomaly, ale isto sa stáva sa tým, čím sa rozhodol stať napriek všetkým fyzickým, spoločenským aj iným prekážiam.

Na hrudi má stelesnenie bábiky Bratz len vypchávky. Zatiaľ.

Zdroj/Foto: Instagram/simsa.honza