Takýto otrasný zážitok Mišo ešte nikdy v živote nezažil, dokiaľ nesprevádzal otca ku kožnej lekárke. Obaja sú Rómovia a hneď, čo vošli do čakárne začali ostatní ľudia na nich škaredo pozerať a začali sa z ničoho nič baviť o Rómoch. Nič by sa nestalo, ak by sa nezačali bez príčiny vyjadrovať na adresu jediných dvoch osôb tejto komunity v čakárni!

 

Mišovi neboli vôbec príjemné tieto narážky a sám priznal, že sa s takouto nenávisťou ešte nestretol. Mladík začal argumentovať tým, že nie každý Róm je rovnakí. Ku príkladu použil seba, vyrastal v osade no teraz vďaka jeho skvelým rodičom študuje na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity. Ich to však vôbec nezaujímalo a pokračovali ďalej v nadávkach.

Výmena názorov ostro vyústila do obrej hádky, keď sa jeden muž vyjadril, že : „Zo psa nikdy nebude slanina, z Róma nikdy nebude človečina.“ Toto bola silná rana pre oboch a tak sa spustil veľký krik na celú čakáreň. Zastavili to až lekárka a sestrička, ktoré boli jediné, ktoré si dvoch nevinných Rómov zastali.

Zdroj/Foto: pexels.com, tivi.cas.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

RurinkaP.
Som veľmi extravagantný typ ženy, rada vynikám z davu. Mojou vášňou je móda, hudba, cestovanie, rada obdivujem nádhery, ktoré nám svet ponúka. Milujem Španielsko a všetko, čo je s ním spojené :*