O tom, že Xénia Gregušová bola do Farmy televíziou pozvaná a odmenou za to mala byť jej jasná výhra, sa hovorilo už dávnejšie, avšak nanajvýš podozrivé finále s množstvom nezrovnalostí mnohých divákov v tomto názore len utvrdilo. Zaujímavá však nebola len samotná súťaž, ale aj jej pozadie – exfarmárom vraj bolo tvrdo nakázané, aby “poslúchali” a jednému dokonca museli volať pohotovosť!

Mnohí fanúšikovia znášali zle už semifinálové vypadnutie Erika Zahorjana, nad ktorým doteraz visí množstvo otáznikov, to najhoršie však pritom ešte len malo prísť v podobe piatkového finále. Fanúšikovia za ním videli len manipuláciu, v ktorej sa pravidlá menili za pochodu – a predovšetkým tak, aby vyhovovali favoritke Xénii.

Jasné výhody pre mladú modelku?

Po prvých dvoch disciplínach bol na prvej priečke Lukáš, po ňom Heňo a až posledná Xénia. Tam sa však všetko prudko obrátilo. Finalisti mali bežať po prekážkovej dráhe, ktorej pravidlá neboli celkom jasne vysvetlené. Prekvapenie nastalo, keď Lukáš dobehol a hospodár mu oznámil, že získava 13 trestných bodov za pády. Xénii a Heňovi, ktorí šli až po ňom, už nič podobného nehrozilo, lebo vedeli, čomu sa majú vyhnúť.

Čudne vyznievali aj rozstrely, ktoré nastali, ak niektorá z disciplín skončila remízou. Moderátorka Evelyn vždy priniesla kôš s vajíčkami či reťaz a finalisti mali hádať čo najpresnejší počet očiek či vajíčok. Z nejakého dôvodu však šla vždy ako prvá mužská časť osadenstva, ktorá musela svoj tip namiesto písania na tabuľku vysloviť nahlas.

Xénia tak mohla svoje číslo veľmi ľahko na poslednú chvíľu prispôsobiť. (Navyše sa napríklad na reťazi očká nepočítali, diváci sa tak museli spoľahnúť na to, že im Evelyn hovorí pravdu.)

Karty poriadne zamiešali aj výsledky diváckeho SMS hlasovania. Všetci čakali príchod notárky, ktorá by čísla overila, ten sa však nekonal. Namiesto toho len bolo nemastno-neslano oznámené, že v počte SMS správ zvíťazila Xénia, pričom na druhé a tretie miesto už nik z televízie akoby nepomyslel.

Keď mladá modelka následne vyhrala aj vedomostný kvíz a Evelyn oznámila, že skóre je vyrovnané, Heňo už nevydržal a zareagoval: “Náhoda?” Len máločo však ľudí vytočilo viac, ako fakt, že keď mal Lukáš problémy s opaskom, nik si ho nevšímal, spolu s celou poslednou disciplínou s názvom Popoluška.

Pravidlá tejto súťaže sú všetkým jasné už z mnohých farmárskych duelov – triedia sa strukoviny, pričom ak sa v miske po zakričaní “mám” bude nachádzať niečo, čo tam nepatrí, súťažiaci je diskvalifikovaný. Teda aspoň za normálnych okolností.

Toto bolo finále. Keď teda mala vo svojej miske nesprávne zrnko Xénia, nevypadla, no namiesto toho šla do rozstrelu s Lukášom. Ten chcel vedieť dôvod, no moderátorka jeho otázky ignorovala.

Rozstrel spočíval v tipovaní čísla zubov na píle. Keď Lukáša oslovili, aby šiel prvý, trval na tom, aby si so Xéniou strihli, napokon však aj tak musel ísť prvý a prehral, čím skončila aj jeho šanca ešte zabojovať o výhru 75.000 eur. Víťazkou sa v tej chvíli stala s veľkou pompou tanečnica Xénia.

Neposlušnosť a problémy v zákulisí

Kým finálová trojica bojovala, exfarmári sa prišli na prenos už len zabaviť, zaspomínať si na časy na statku a držať palce svojim favoritom. Nemali čo stratiť, a tak sa rozhodli náležite odviazať. Produkcia každého z nich otestovala a niekoľkokrát varovala, aby sa nehrali s telefónmi, správali sa slušne a počas prenosu nevyskakovali a nehovorili, čo nemajú. Exfarmári si vraj aj tak robili, čo sa im zachcelo. Počas prestávok údajne neustále vybiehali von “posilniť sa” fľašami alkoholu, ktoré si so sebou priniesli.

Svoje si pred prenosom vytrpela aj Sára, ktorej v maskérni nalepili umelé mihalnice. Mala však smolu – lepidlo u nej vyvolalo prudkú alergickú reakciu, a tak jej musela byť okamžite poskytnutá rýchla lekárska pomoc. Napokon sa však podarilo dostať jej organizmus pod kontrolu a mohla sa prenosu zúčastniť.

To však neplatí o exfarmárkach Eve a Beáte. S ich účasťou sa už vopred nepočítalo, keďže Eva kvôli opatreniam na hraniciach uviazla v Taliansku a Beáta ochorela.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Pluska.sk | Foto: TV Markíza