Určite i vy patríte medzi tých ľudí, ktorí pri každej príležitosti berú do ruky svoj mobil. Či už hľadáme konkrétne informácie, chceme sa spojiť s blízkymi, či len tak z nudy, mobily sa stali každodennou súčasťou nášho dňa. Ako ale dosiahnuť, aby nám baterka vydržala čo najdlhšie?

 

Najčastejšou príčinou krátkej výdrže batérie je nesprávne nabíjanie. Ak sa budete riadiť týmito radami, predĺžite jej životnosť!

1. Nabíjačku odpojte bezprostredne po nabití

Možno si myslíte, že čím dlhšie mobil nabíjate, tým dlhšie vám vydrží. Opak je ale pravdou. Celonočným nabíjaním sa batéria zbytočne prehrieva a preťažuje!

2. Mobil nenabíjajte na 100%

Kedysi sa mobily museli nabiť naplno, aby sa mohli vôbec ďalej používať, no tie dnešné majú batérie Li-ion, ktoré by sa naopak takto nabíjať nemali. Vysoké napätie takýmto batériám neprospieva a poškodzuje ich.

3. Batériu nabíjajte vždy, keď sa dá

A to i len na pár minút. Väčšina ľudí si myslí, že krátke nabíjanie batérii škodí, no nie je tomu tak. Krátke nabitie jej prospieva viac ako dlhé, od úplného vybitia po úplné nabitie. Najlepšie je nikdy nenechať mobil úplne vybiť, ale stále ho priebežne nabíjať.

4. Chráňte svoj mobil pred teplom

Nikdy nenechávajte telefón na priamom slnku a ak je to možné, pri nabíjaní odstráňte ochranný kryt. Prehrievanie batérie poškodzuje.

Zdroj/Foto: techadvisor.co.uk, pixabay, flickr

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.