Ľudia majú tendenciu hľadať si partnerov, ktorí sa od nich vekom príliš neodlišujú. Niektorí, a to hovoríme najmä o chlapoch, však časom začnú uprednostňovať výrazne mladšie polovičky. Veda ukázala, že to má blahodárne účinky!

V roku 1843 sa vo Veľkej Británii uskutočnil výskum, v ktorom sa vedci snažili zistiť, či má veľký vekový rozdiel medzi partnermi vplyv na rozvodovosť. Zdá sa, že v tomto období šlo o to, ukázať, že vzťah medzi dvoma ľuďmi s vysokými odchýlkami vo veku nemá potenciál vydržať. No v skutočnosti sa nič také nepotvrdilo. Vek nemá žiaden vplyv na rozvodovosť.

Keď sa ale dnes pozrieme na výsledky tohto výskumu, zisťujeme zvláštnu vec, a teda, že chlapi, ktorí mali výrazne mladšiu partnerku, boli zdravší a žili oveľa dlhšie ako tí, ktorých polovička bola približne rovnako stará.

Žiaľ, toto zistinie neplatí pre ženy, pretože práve tie, ktoré mali za partnera rovesníka, žili dlhšie ako labužníčky s mladým mäskom. V ich prípade je to teda presne naopak. Takže skutočným elixírom dlhovekosti pre mužov je nejaká mladá slečna.

Zdroj/Foto: maxim.com, pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk