Je viac než isté, že tohtoročná zima, Vianoce aj tradičné prázdniny, budú úplne iné, na aké sme boli zvyknutí. Je však len na našej zodpovednosti, aby sme z toho vyviazli čím skôr. Šéf Tatry Mountain Resorts ale varuje, aby nedošlo ku katastrofe. 

Budúcnosť je neistá, to sme sa tento rok naučili všetci. Aj keď sme sa všetci tešili na zimnú lyžiarsku sezónu, Igor Matovič sa voči lyžiarskym strediskám stavia skepticky a rázne odmieta, aby sa naše svahy preplnili turistami.

“Ak neotvoríme lyžiarske strediská, prestrelíme si vlastnú nohu. Ľudia pôjdu lyžovať do Rakúska,” tvrdí Igor Rattaj, šéf Tatry Mountain Resorts.

“Zakázať je jedna vec, druhá vec je, kto zaplatí tie škody, ktoré vzniknú. Napríklad Rakúsko k tomu nechce pristúpiť, pretože to nemôže Európska únia zakázať a jednotlivé štáty zacvakať. Nemyslím si, že sa bude únii chcieť do toho montovať, pretože pre mnohé štáty je to neriešiteľné. Len pri takom Rakúsku sa bavíme o stovkách miliárd eur, ktoré by museli kompenzovať. Z epidemiologického hľadiska zaujímavé, z praktického je to nemožné,” pokračuje.

Myslí si, že Slovákov epidemiologická situácia len tak neodradí a za lyžovačkou vycestujú k susedom. A to je podľa neho oveľa väčšie riziko.

Zdroj: refresher.sk | Foto: Pixabay