S blížiacou sa vakcínou na koronavírus sa blížia aj ďalšie otázky, ktoré vláda bude musieť čoskoro zodpovedať. V niektorých krajinách by očkovacia látka mohla byť už začiatkom decembra. 

Predseda vlády Igor Matovič hovorí o tom, že by bol veľmi potešený, ak by sa dobrovoľne zúčastnilo očkovania čo najviac ľudí. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o dve dávky, aby sme získali čo najväčšiu imunuti proti ochoreniu Covid-19.

„V prvom rade samozrejme sa tá vakcína ponúkne zdravotníckym pracovníkom, ktorí sú najviac vystavení tomu riziku, následne ľuďom, ktorí sú najviac rizikoví, to znamená chorí, starší ľudia nad 65 rokov, a teda aj mladší ľudia, ktorí majú viacero chorôb,“ objasňuje možný postup vakcinácie premiér.

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU
>>>TU<<<

“Bez toho, aby sme sa dali zaočkovať na koronavírus, zrejme nebudeme môcť cestovať po Európe,” uviedol Matovič v relácii V politike. Dostalo sa mu do uší, že európske štáty neumožnia cestovať do svojich krajín ľuďom, ktorí nebudú zaočkovaní na koronavírus.

Slovenská vláda zatiaľ neplánuje zaviesť povinné očkovanie. Bude však ľudí presviedčať pozitívnou motiváciou. „Ak sa dá zaočkovať 30 percent obyvateľov, nemá to význam,“ dodal.

Foto: Pixabay | Zdroj/Video: YouTube/ TA3 V politike