Školské jedálne by mali opäť môcť vydávať stravu žiakom, študentom a seniorom, avšak za prísnych hygienických a bezpečnostných podmienok. Umožniť to má rozhodnutie hlavného hygienika, o ktorom po utorkovom rokovaní vlády informoval minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling zo strany SaS. Čo ale všetkých šokovalo, bolo vystúpenie ministra bez rúška! 

„Je to pozitívna správa hlavne smerom k sociálne vylúčeným spoločenstvám, pre ktoré sme sa snažili veľmi urýchlene a nejakým spôsobom vyriešiť ich stravovanie,“ hovorí Gröhling.

Školské jedálne budú od 3.4. otvorené za prísnych hygienických opatrení a môžu iba navariť obedy, ktoré bezpečne zabalené vydajú záujemcom o stravu. O otvorení kuchýň rozhodne zriaďovateľ a posúdi ju hygienik.

Novozvolený minister ale predstúpil pred novinárov bez rúška, síce mal gumené rukavice, ale nezahalené ústa a nos prekvapili všetkých. Na dnešnej tlačovej besede o tom hovoril aj premiér Igor Matovič. „Budem za to, že by mu mala byť udelená pokuta v čo najvyššej možnej výške,“ karhá premiér.

 

„Dnes som sa dozvedel, že budú otvorené školské jedálne. Najprv ma oblial pot, lebo som si hneď pomyslel, že deti budú chodiť na obedy … našťastie som sa následne dozvedel, že žiadna sabotáž našich tvrdých hygienických opatrení nenastala a jedálne budú slúžiť len na uvarenie a následný rozvoz stravy dôchodcom – a to je v poho,“ píše na svojom oficiálnom Facebooku premiér. Čo si o rozhodnutí ministra školstva myslíte vy?

Foto: YouTube | Zdroj: TK, noviny.sk, cas.sk