Severná Kórea patrí medzi najtajuplnejšie krajiny sveta. Všadeprítomná propaganda diktátora Kim Čong-una je pre nás rovnako nepredstaviteľná, ako pre obyvatelov tejto krajiny slovo demokracia!

 

Odvážna juhokórejská novinárka a fotografka Wong Maye-E sa infiltrovala do totalitnej krajiny, kde sa ľudí pýtala na jednoduchú otázku. Sama tým však riskovala, veď Severná Kórea je miestom, kde je vlastný názor vlastne neprípustný!

Tá otázka znela nasledovne: „Aké sú vaše životné ciele?“ Ak by sme sa to opýtali vás, zrejme by ste nám odpovedali, že chcete byť bohatý, mať dobré zamestnanie, viesť úspešný podnik, cestovať po svete alebo byť vplyvnou osobou. Severokórejskí občania však doslova perlili. Či už zo strachu z prenasledovania alebo to skutočne tak cítia, nevieme.

Niekoľko odpovedí, ktoré dostala Wong Maye-E:

Chcem žiť zdravý život oddaný mojej krajine,“ povedala Ri Chun Im.

Nič mi nezabráni pomáhať a upevňovať  vodcovstvo generála Kim Čong-una a práve to ma posúva vpred. Preto chcem byť stále lepšia,“ povedala Jang Sol Hyang.

Manželský pár dal novinárke túto odpoveď: „Cheme mať veľa detí, aby mohli slúžiť v našej armáde, obraňovať a podporovať nášho vodcu a našu krajinu dlhé roky.”

Chcem vyhrávať medaile v športe, aby som potešil vodcu Kim Čong-una,“ povedal Won Dae Chol.

Chcem zasvätiť množstvo ľudí do budovania prosperujúceho národa pomocou prednášok ako sprievodkyňa až do posledných dní môjho života,” povedala Kim Son Hui.

„Túžim sa odvďačiť za lásku a starostlivosť nášmu generálovi tvrdou prácou,” povedala Kim Hyon Ae.

Ja chcem byť verným vstúpencom vodcu Kim Čong-una po zvyšok môjho života. Pre neho a pre našu vlasť,” zneli slová Pak Su Wona.

Pak Sin Hyok hovoril o Juche, ideológii vytvorenej bývalým prezidentom Kim Il-songom. „Zamerať sa na Juche – orientované umenie a priniesť slávu myšlienke tejto filozofie, ktorá nesie ideu dôvery.”

Zdroj/Foto: Twitter, businessinsider.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.