Prieskum verejnej mienky agentúry AKO zisťoval, koho by Slováci volili tento mesiac. Výsledky naozaj prekvapili. Najväčším bolo SaS ale aj Kollárova strana Sme Rodina.

Voľby by podľa prieskumu, ako aj naposledy, vyhrala mimoparlamentná strana Petra Pellegriniho Hlas-SD. Práve Hlas vedie so svojimi 22,8 percentami nad všetkými parlamentnými stranami. Druhá v poradí by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá predbehla aj premiérovu stranu Oľano.

Vo výslednom grafe sa týči s 16,2 percentami. Matovič by sa so svojou stranou musel uspokojiť s tretím miestom s 14,2 percentami. Štvrté miesto obsadil Smer -sociálna demokracia s 9 percentami a piate Progresívne Slovensko 6,5 percent.

Matovičov prepad nebol najväčším prekvapením. Strana Borisa Kollára Sme Rodina si pohoršila len na 4,7 percenta a dokonca zdieľa rovnaké umiestnenie s Kotlebovcami taktiež so 4,7 percentami. Očividne dôvera ľudí v nich vzhľadom zo zverejnených posledných káuz z nemocnice či organizovania protestov rapídne klesla.

Voliť by podľa výsledkov prieskumu, ktorý agentúra AKO organizovala od 17. do 19. decembra na vzorke 1000 respondentov, nešlo 17,6 percenta respondentov, 1,6 percenta nechcelo odpovedať a 17,3 percenta ľudí nevedelo povedať, koho by išli voliť.

Zdroj: interez.sk, Facebook/pellegrini.peter,RichardSulik,igor.matovic.7