Určite sa aj vám niekedy stalo, že vás napadol pes. Mohlo to byť niekedy v detstve a spôsobilo vám to doteraz traumu a všetkým psom sa oblúkom vyhýbate. Viete však, čo by ste mali naozaj urobiť, ak dôjde k útoku?

Predstavte si, že vás napadne pes. Čo by ste urobili ako prvé? Začali kričať a rozbehli by ste sa preč? Veľká chyba! Namiesto toho by ste sa mali držať týchto jednoduchých zásad.

Nepanikárte

Zvieratá dokážu vycítiť ľudský strach, preto ak na vás náhodou zaútočí pes, nezačnite kričať a panikáriť, pretože tým ho ešte viac rozdráždite.

Nebežte, radšej kráčajte

Najradšej by ste sa rozbehli najrýchlejšie ako dokážete? Chyba! Behom by ste psa viac vyhecovali. No ak zmeníte beh na chôdzu a ruky necháte voľne popri tele, je šanca, že si vás prestane všímať, pretože už pre neho nebudete zaujímavou obeťou.

Zabudnite na priamy očný kontakt

Nepozerajte sa psovi priamo do očí, tým ho viac rozdráždite. Na druhej strane však z neho nespúšťajte pohľad, vyvarujte sa však spomínaným očiam.

Rozptýľte ho nejakým predmetom

Dajte mu niečo, čo môže hrýzť, napríklad topánku, fľašu alebo tašku. Kým sa bude zabávať, vy môžete pomaly ujsť.

Povedze mu: „Nesmieš!“ alebo „Naspäť!“

Pozrite sa na psa, samozrejme nie do očí a sebavedomým tónom mu povedzte jednu z týchto dvoch fráz. Nemôžete mu to povedať tichým a bojazlivým hlasom, musí pocítiť, že pánom ste vy.

Zdroj/Foto: brightside.me, Pixabay