Pokiaľ hľadáte inšpirujúci príbeh, ktorý dokáže nejedného človeka nabudiť k lepším výkonom potom si určite musíte prečítať o životnej ceste dnes už legendárneho herca, Sylvestra Stalloneho!

 

Zlé životné podmienky, mizerné rodinné zázemie a množstvo problémov… to všetko sa podpísalo na tom, že Sylvester Stallone trpel v detstve čiastočným ochrnutím. Vo veľmi mladom veku navyše pracoval a zarábal si aspoň na jedlo a oblečenie. V období navštevovania strednej školy prichádza v jeho živote zmena k lepšiemu. Začne žiť zdravším životným štýlom a posilovať, čím zákernú chorobu premôže a stáva sa z neho silný chlap. Vo svojom živote si vytvorí určitú predstavu, ktorej sa chce držať- byť filmovou hviezdou. Atletická svalnatá postava a nadšenie pre divadlo: jasný cieľ – no to skrátka musí výjsť!

18 ročný Stallone

Žiaľ, napriek tvrdej práci žiaden významnejší úspech v tomto smere neprichádzal. V istom momente zostáva bez peňazí a kvôli svojmu snu opustí bývalú prácu aj školského telocvikára, ktorý mu bol veľkou oporou. Pre Sylvestra sa tak začína obdobie bezútešného života na ulici. Určitý zárobok prichádza v momente, keď si ho všimne producent pikantnejších filmov. 24 ročný Sylvester neváha, nemá čo stratiť a tak sa púšťajú do točenia “šteklivého” filmu s názvom Italian Stallion.

Sylvester Stallone ako

Spomenutý film je v podstate úplný brak / 125. najhorší film/, Stallone svoj zárobok o chvíľu minie a je opäť tam, kde aj bol. V jeho okolí sa však toho času chystá zápas najznámejšieho boxera tej doby Mohammeda Aliho. Dnu sa dostane i strhaný Sylvester a tento zážitok mu zmení život a inšpiruje ho k napísaniu scénára o neznámom boxerovi. Žiaľ, pôvodný scenár sa dočká okolo 1 500 odmietnutí! Prišli však aj štedré ponuky dosahujúce 300 000 dolárov, no Stallone ich všetky odmieta.

Scenár upravuje do podoby, ktorá spája jeho osobný život so zážitkom boxerského zápasu a do hlavnej úlohy obsadí sám seba. Takto upravený scenár síce predal iba za 25 000 dolárov, no práve táto menšia úprava napomohla k Stallonovej obrovskej sláve, ale určite aj k jedinečnosti a vysokej populatie dnes už kultového filmu Rocky, ktorý tak zarobil neuveriteľných 200 000 000 dolárov!

Rocky

Zdroj/Foto: manmagazin.sk, csfd.cz, youtube.com, flickr.com