Známu environmentálnu švédsku aktivistku Gretu Thunberg pozná celý svet. Svojim študentským štrajkom pred švédskym parlamentom a ďalšími viacerými vystúpeniami pred tisíckami ľudí, zaujala mnohých. Nie vždy sa mladá aktivistka, najmä pre svoj vek, stretla s porozumením, ale to ju neodradilo.

Dnes oslavuje Greta svoju dospelosť a v rozhovore pre The Guardian prezradila zaujímavé veci. Bojovníčka za klímu, ktorá mimochodom inšpirovala aj štyri slovenské najväčšie mestá, si prestala kupovať nové oblečenie. Textilný priemysel najviac znečisťuje životné prostredie, preto si vypýta potrebné oblečenie od známych, o ktorých vie, že ho majú dostatok.

Každopádne nové štýlové kúsky ako darček na narodeniny by pre ňu asi nebol vhodný. Greta prezradila, že si priala jedinú materiálnu vec, a to nové svetlá na bicykel. Tým nemateriálnym prianím v ktoré dúfa je, aby sa ľudia začali viac starať o našu planétu.

„Problémom nie sú ľudia, ale naše správanie,“ odpovedala aktivistka na otázku ohľadne toho, či je v dnešnej dobre nezodpovedné mať deti, čo zamietla. To nie je problém. Myslí si, že známe osobnosti sa len tvária ako žijú ekologicky, pritom každý jeden z nich sa vyváža na súkromných lietadlách. Tí by sa mali zamyslieť.

Zdroj: theguardian.com |Foto: Instagram/gretathunberg