Slovensko zatiaľ na svetovom šampionáte v Lotyšsku nestratilo ani jediný bod a kraľuje skupine A. Zatiaľ, čo s Bielorusmi sme mali byť miernym favoritom, proti Britom jasným a s Ruskom sme boli outsider, realita je úplne iná. Najväčšie nervy to boli paradoxne s Veľkou Britániou, ktorá nám ešte v posledných okamihoch napriek našej streleckej dominancii zatopila.

Pôvodne sme podľa predpokladov mali obsadiť až 5. miesto a so šampionátom sa rozlúčiť 1. júna po konci základných skupín, teraz vyzerá všetko úplne inak. A nielen s nami. Fantasticky začali i Nemci či Kazachstan v skupine B, naopak, zatiaľ sklamávajú Česi, a najmä Švédi a Kanada.

V oboch skupinách je zatiaľ odohratých len 10 z 28 duelov, a teda, ešte môže ktokoľvek postúpiť, milo prekvapiť, no aj totálne sklamať. Známy športový portál Športovýmagazín.sk urobil na základe predpokladov bookmakerov simuláciu toho, ako by mala naša skupina napokon dopadnúť, pričom metóda bola vskutku originálna.

Aktuálna situácia v skupine A po 24. máji

Por. Krajina Zápasy Body
1. Slovensko 3 9
2. Rusko 3 6
3. Švajčiarsko 2 6
4. Bielorusko 3 4
5. Dánsko 2 3
6. Česko 3 2
7. Švédsko 2 0
8. V. Británia 2 0

 

Predpokladaná tabuľka po simulácii všetkých zápasov

Por. Krajina Body
1. Švajčiarsko 16
2. Rusko 15
3. Slovensko 14
4. Česko 11
5. Bielorusko 10
6. Dánsko 9
7. Švédsko 8
8. V. Británia 1

Ako teda vidíte, Slovensko by mohlo skončiť na 3. mieste a poľahky postúpiť ďalej, zatiaľ čo veľkým sklamaním by mal dopadnúť šampionát pre Švédov. Veríte, že naša skupina naozaj dopadne takto alebo skôr očakávate iné poradie?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter