Pandemická situácia na Slovensku je zlá, priam katastrofálna. Inak tomu nie je ani u našich susedov. Preto sa prijali ďalšie prísnejšie opatrenia, na zamedzenie väčšieho šírenia sa aj medzi krajinami.

„Pandemická situácia je naďalej veľmi vážna nielen u nás, ale aj v okolitých krajinách. Česká vláda napríklad včera, po rekordnom prírastku nakazených, predĺžila lockdown o ďalšie dva týždne. Na ďalšie sprísňovanie opatrení sa podľa najnovších správ chystá aj Rakúsko, pričom zmeny sa dotknú režimu na našich spoločných hraniciach,“ upozorňuje na sociálnej sieti politik Martin Klus (SaS).

„Od polnoci z piatka na sobotu dôjde k sprísneniu režimu a posilneniu kontrol na hraniciach s Rakúskom. Podobne vláda vo Viedni sprísňuje aj režim na hraniciach s Českom. Zavedenie pravidelných kontrol zabezpečia rakúski vojaci, policajti aj zdravotníci,“ napísal s tým, že cestujúci ktorí majú výnimku majú počítať so spomalením premávky.

Taktiež na známosť dáva aj informáciu, že plánujú obmedziť počty hraničných priechodov, teda dôjde k zatvoreniu menších hraničných prechodov. Výkričník dáva aj pre pendlerov, ktorých podmienky cestovania za prácou do Rakúska sa takisto pravdepodobne zmenia. To, že po príchode do susedného Rakúska je naďalej povinná desaťdňová domáca karanténa, z ktorej existujú výnimky, sa nemení.

Hraničné zmeny sa dejú aj v Slovinsku 9. januára 2021 v tom, že ak predložíte negatívny test nie starší ako 48 hodín neplatí povinnosť karantény. Viac si prečítate v príspevku od Martina Klusa.

Zdroj: Facebook/ martin.klus