Ohľadne víkendového celoplošného testovania Slovákov sa stále vynára oveľa viac otázok ako odpovedí. Aj napriek všetkému sa Ozbrojené sily Slovenskej republiky snažia stále prinášať aktuálne informácie. 

Na stránkach Ministerstva obrany sa môžete dočítať napríklad aj to, že ak máte zdravotné ťažkosti, na testovanie nemusíte. Rovnako ste od neho “oslobodený”  ak ste dočasne PN. Rovnako dostali výnimku aj tehotné ženy tesne pred pôrodom. Denník N zároveň zisťoval, či sa pri kontrole stačí preukázať výsledkom z SMS.

Ak ste si nechali urobiť PCR testy v súkromnom laboratóriu, kde dostanete výsledok prostredníctvom SMS, tiež nemusíte na celoplošné testovanie, no výsledok takéhoto testu nesmie byť starší ako 30. októbra o 8.00 hod.

Komu a kedy sa mám preukázať?

  • Pri venčení psa do 100 metrov či návštevy potravín sa preukazovať nemusíte.
  • Za porušenie opatrení vám môže policajt udeliť blokovú pokutu do 1 000 eur, Úrad verejného zdravotníctva vás môže pokutovať sumou do 99 eur a v rámci správneho konania môžete dostať pokutu až do 1 659 eur.
  • Preukázanie výsledku testov či iné dokumenty môže vyžadovať polícia, v niektorých prípadoch aj zamestnávateľ, nikto iný.

Foto: Instagram/ igor_matovi_olano | Zdroj: dennikn.sk, mosr.sk