Slovné spojenie „tretia vlna“ je v súčasnosti asi najpoužívanejšie. Samozrejme, už sme tu mali dostatok analýz a predikcii, kedy by na našom území mala udrieť ta obávaná tretia vlna a dokedy by mala trvať, no stále je tu mnoho otáznikov. 

Šéf rezortu zdravotníctva má na túto tému jasnú odpoveď. Podľa Lengvarského by mala byť tretia vlna tou poslednou a Vianoce by už mali byť bez vírusu, presne tak, ako si ich pamätáme za starých čias.

Ďalej priblížil, že podľa predikcií Inštitútu zdravotníckych analýz dôjde k prudšiemu nárastu prípadov na konci septembra najmä tam, kde je menší počet zaočkovaných, teda východné Slovensko, Gemer, či Kysuce.

Lengvarský je pevne presvedčený, že vrchol z konca druhej vlny pandémie, ktorý sa pohyboval na úrovni štyritisíc hospitalizácií, by sa už nemal opakovať. „Do tohto množstva sme schopní to zvládnuť. Žiadna z predikcií, ktorú máme, nič takéto nehovorí,“ skonštatoval.

„Na základe vývoja v iných krajinách vidíme, že delta variant je infekčnejší, a tak dochádza k rýchlejšiemu vzostupu prípadov. Súčasne tým však dochádza k rýchlejšiemu premoreniu, a teda aj odznievanie je veľmi rýchle. Očakávam teda, že v novembri to už bude za nami,“ vysvetlil.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay, FB/ministerstvozdravotnictvasr