Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa priznala zo spáchania trestných činov za svojho pôsobenia na vysokom poste!

Bývalá štátna tajomníčka Jankovská sa pred vyšetrovateľom NAKA priznala k svojej trestnej činnosti z podplácania, prijímania úplatku aj zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Informáciu potvrdil jej obhajca Peter Erdős. Dnes na pobočke v Nitre vypovedala taktiež aj o svojich činoch spojených aj akciami Búrka a Víchrica, ktoré sa týkajú ďalších dvadsiatich sudcov a advokátov, pričom piatich z nich už obvinili.

To, že Monika Jankovská sa zdržiavala v známych kruhoch Roberta Fica a Mariána Kočnera je známe už z dávnejších dôkazových správ z aplikácie Threema. „Ja dostanem aj Al Caponeho z basy,“ chválila sa tajomníčka Norbertovi Bödörovi, s tým, že požehnanie nato dostala od údajne samotného Fica.

Spoločne vraj mali zatlačiť na sudkyňu Annu Šiškovú a zobrať prípad ako väčšinu do vlastných rúk. „Šéf tentokrát nesklamal,” mal napísať Kočner podnikateľovi Bödörovi, ktorý mu s radosťou odovzdal dobrú správu od Fica, ktorý to pravdepodobne mal všetko zariadiť.

Aktuálna správa potešila premiéra Igora Matoviča, ktorý do volebného obdobia išiel s cieľom zastaviť korupciu na Slovensku. Zdá sa, že sa to hýbe dobrým smerom.

Zdroj: www.ta3.com, dennikn.sk