Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 sa blíži k hranici 3 000. Podľa posledných informácií NCZI v nemocniciach leží 2 546 ľudí s koronavírusom. Ministerstvo zdravotníctva preto nariadilo nemocniciam poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

„Štandardné realizovanie plánovaných zákrokov v nemocniciach bude v bežnom režime pokračovať len pri onkologických pacientoch alebo tých, ktorým sa v nemocniciach poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba. Liečba pri týchto diagnózach pokračuje v štandardnom režime,“ uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Tento príkaz rezortu zdravotníctva má nateraz platiť do konca januára 2021. Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová informáciu potvrdila s tým, že sa príjmu také opatrenia aby bola poskytnutá zdravotná starostlivosť všetkým pacientom, ktorí ju ale akútne potrebujú.

Situácia je kritická. Minister zdravotníctva prosí nemocnice o preloženie termínov svojich pacientov, ktoré nie sú súrne a môžu sa odložiť niekedy pravdepodobne od februára.

Zdroj: dennikn.sk | Foto: FB/MinisterstvoZdravotnictvaSR